Gosti "masakrirali" domaće u 11. kolu

Bernard Jurišić, Davor Sajko • nedjelja, 14.10.2001.

U derbiju 11. kola u Zagrebu je nakon 9 i pol godina Hajduk uspio zabilježiti pobjedu. Pobjedu Splićana nažalost zasjenila je tragedija kada je sa sjeverne tribine pao jedan od navijača Dinama i pri tome se teško ozlijedio. Susret je nastavljen, a strijelci za pobjedničku momčad "bijelih" bili su Štimac u 12 minuti, te Andrić u 67. minuti susreta. Jedini pogodak za "modre" postigao je Dario Smoje u 23. minuti. Zagreb je uspio zabilježiti još jednu pobjedu, a u ovom je kolu bio bolji od Šibenika na Šubićevcu. Zanimljivo je da u ovom kolu gosti nisu zabilježili niti jedan poraz, odnosno bolje rečeno domaćini pobjedu.

Vječni derbi Dinama i Hajduka bacio je u drugi plan sve ostale utakmice 11. kola 1. HNL. A u njima se dogodio raritet - ni jedan domaćin ovog vikenda nije slavio pobjedu, tek su Čakovec, Zadar i Kamen Ingrad uspjeli osvojiti po bod.

Usprkos tomu što su sve oči bile uprte u Maksimir, ni jedan od dva naša najjača kluba nije na prva dva mjesta na tablici. Ta mjesta i dalje pripadaju "malima" - Zagrebu i Varteksu, koji su teško, ali uspješno položili gostujuće ispite u nedjelju. Zagreb je pobijedio u Šibeniku 3:2, iako je gubio 0:2. No Hasančić (2) i Franja uspjeli su preokrenuti rezultat u korist momčadi iz Kranjčevićeve koja je tako zadržala značajnu prednost na vrhu.

Varteks je sretnim pogotkom Bjelanovića - leđima (!!?) odnio bodove iz Vinkovaca, iako su domaćini u zadnjoj minuti smatrali da su postigli pogodak, nakon što se bomba Bartolovića zaustavila blizu gol linije, no teško je bilo vidjeti s unutarnje ili vanjske strane.

U lokalnom derbiju, prvom prvoligaškom ogledu Pomorca i Rijeke u lijepoj atmosferi slavili su gosti s Kantride pogotkom Račkog, kojem je to četvrti pogodak u dva kola. Osječani su u subotu uspjeli malo popraviti katastrofalan dojam s početka prvenstva, novi trener Lokica uspješno je startao u dva kola na svojoj novoj dužnosti.