Kup UEFA: Roda "razvalila" Maccabi

Davor Sajko • utorak, 16.10.2001.

Slika 1 od 1.

Dinamov protivnik u 1. kolu Kupa UEFA-e Maccabi iz Tel - Aviva loše je krenuo u 2. kolu. Nizozemska Roda na svom je terenu ostvarila rezultat najvjerojatnije vrijedan 3. kola (4:1). Nizozemci su već vodili nakon samo četiri minute igre, da bi do kraj prvog dijela ima velikih, 2:0.

Sredinom drugog dijela Roda je povisila na 3:0, a 12 minuta prije kraja susreta Horvath je smanjio na 3:1. Do kraja susreta Nizozemci su postigli još jedna pogodak, dok je kapetan Maccabija Nimni pet minuta prije kraja susreta promašio jedanaesterac.

Susret između norveškog Vikinga i njemačke Herthe obilježila je grozničava potraga za dresovima Norvežana, s obzirom da je norveška momčad uoči susreta opkradena. Nastavak tj. početak susreta nije bio ništa bolji. Pet minuta susreta i Nijemci su imali vodstvo od 0:1 koje zadržali do kraja susreta. Obje su momčadi do kraja bile u prilici postići pogodak, ali Michael Preetz ostao je jedini strijelac ovog susreta.

Preostali susreti 2. kola Kupa EUFA na raspredu su u četvrtak kada će nastupiti i dva naša predstavnika, Varteks i Osijek. Varteks će na svom stadionu dočekati danski Bröndby, isto kao i Osječani koji će ugostiti atenski AEK.

Rezultati: Viking - Hertha Berlin 0:1, Roda - Maccabi TA 4:1.