Kup UEFA: Hapoel iznenadio Chelsea

Davor Sajko • četvrtak, 18.10.2001.

Slika 1 od 1.

Nakon što su u utorak odigrana dva susreta 2. kola Kupa UEFA, danas su odigrane i preostale utakmice. Hrvatski su predstavnici polučili polovičan uspjeh. Osijek će u uzvratnom susretu u Ateni morati "loviti" prednost AEK-a, dok je Varteks uspio s 3:1 savladati Dance i relativno rasterećeno otputovati u Dansku na uzvratni ogled.

U preostalim parovima nekoliko je hrvatskih igrača imalo priliku zaigrati u svojim klubovima u okviru 2. kola Kupa UEFA. Nekadašnji "pjesnik" i "bili" Mate Baturina u pobjedi Grasshoppers sudjelovao je tek nekoliko minuta, s obzirom da je u igru ušao u 93. minuti. Inter Darija Šimića dugo mučio s poljskom Wislom i tek pola sata prije kraja susreta Talijani su došli do prednosti od dva pogotka. Dvostruki je strijelac u četiri minute bio Kallon (61, 65). Po imenima je možda najjači par 2. kola Kupa UEFA bio dvoboj Bordeaux - Standard u kojem su Francuzi slavili s 2:0. Nekadašnja "jedinica" Osječana Filip Šušnjara prosjedio je na klupi za rezervne igrače cijeli susret. Najveće iznenađenje je poraz Chelsea u Tel Avivu, bez obzira na neigranje čak šestorice igrača (Petit, Desailly, Le Saux, Ferrer, Gudjohnsen i Galles). Iznenadili su Izraelci, poveli su tri minute prije kraja regularnog dijela susreta, dok je konačni rezultat postavio Clescenko u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Mario Stanić je odigrao cijeli susret, a Chelsea je od 53. minute susreta igrala bez isključenog Melchiota. Malo je iznenađenje i poraz njemačkog Freiburga na svom stadionu od švicarskog St. Gallena, kao i samo neodlučeno Valencije protiv poljske Legije.

Rezultati: Osijek - AEK 1:2, Union Berlin - Litex 0:2, Kopenhagen - Ajax 0:0, Bordeaux - Standard Liege 2:0, CSCA Kyiv - Club Brugge 0:2, Legia - Valencia 1:1, Grasshoppers - Twente 4:1, Rangers - Dinamo Moscow 3:1, Halmstad - Sporting 0:1, Leeds - Troyes 4:2, Ipswich - Helsingborg 0:0, Hapoel TA - Chelsea 2:0, Freiburg - St Gallen 0:1, Fiorentina - Tirol 2:0, Milan - CSKA (S) 2:0, Utrecht - Parma 1:3, Varteks - Bröndby 3:1, Inter - Wisla 2:0, PAOK - Príbram 6:1, PSG - Rapid 4:0, Real (Z) - Servette 0:0, Celta - Slovan (L) 3:1