1:1 Hrman (Kastel, 69); 2:1 – Bjelanović (Mumlek, 70)
Mukaj
0:1 Pavličić (37)
Vinogradac, Mitu, Vuica, Kulešević

Igrač utakmice:Miljenko MUMLEK

U deset sezona prve nogometne lige niti jedan klub nije Varteksu nanio toliko poraza koliko Osijek – čak 14. Pored uvjerljivog poraza prošlog vikenda u Kranjčevićevoj, to je zasigurno bio dodatan razlog za povećanu motivaciju Janžekovih "krojača". Gosti iz Slavonije nisu u sezoni startali kako su nagoviještavali pa je i njima ovaj susret sa Varaždincima bio od velike važnosti. Bolje rečeno prigoda za popravak, pa su se nadali da mogu nastaviti niz od četiri uzastopne pobjede, koliko iz prošle sezone imaju nad Varteksom

I to im je uspjevalo u početku utakmice, zapravo u cijelom prvom dijelu, koji je i završio u njihovu korist. Jedini pogodak postigao je Pavličić u 37. minuti, pogodivši gotovo iz mrtvog kuta, a nakon što je izmješao nekoliko igrača varaždinske obrane. Terenska inicijativa bila je na strani domaćina, ali su poluvrijeme završili samo velikom prednošću u kornerima – 8:1 te, na njihovu žalost sa manjkom lopti u mreži protivnika.

U nastavku očekivana izmjena, Drobnea je zamijenio Mumlek, koji je zbog gripe koja ga je držala cijeli tjedan, prvo poluvrijeme gledao sa klupe. Već u prvoj akciji proigrao je Kastela, koji sam kreće prema Galinoviću, ali na kraju od više opcija odabire onu najgoru i loše puca. Samo minutu kasnije ponovo je na sceni isti dvojac, Mumlek ubacuje, a Kastel glavom ne uspijeva pogoditi mrežu svog bivšeg kluba.

Bila je to dobra najava drugog poluvremena, koje je donijelo znatno više uzbuđenja na terenu, ali i oko njega. Tome je “kumovao” i nesigurni sudac Marić, te njegovi pomoćnici koji su se prečesto gubili u procjenama, naročito oko zaleđa. Idealnu prigodu imao je i Bjelanović, u 61. minuti, a nakon toga direktor Osječana, Milan Španjić, sa tribine viče svom treneru: “Mijenjaj Biliću...”, kao da je predosjećao da njegova momčad neće izdržati.

Raspoloženi Zoran Kastel u 69. minuti, ponovo je u akciji, “probija” stranu te vraća skroz na lijevo do “jubilarca” Hrmana. Danijel Hrman, za svoj stoti nastup, namješta lijevicu, puca, i postiže jedan od svojih najljepših pogodaka u karijeri za 1:1. Tek su gosti krenuli s centra kada su im Varaždinci oduzeli loptu, a ona dolazi do Mumleka u 16-ercu. Desetka domaćina genijalno vara jednog igrača te ubacuje do natrčalog Bjelanovića, koji pogađa mrežu.

U samo jednoj minuti Varaždinci su preokrenuli suret, od 0:1 do 2:1. Iako su gosti kod oba gola imali pritužbe na adresu suca Marića – ruka, zaleđe... Gosti se otvaraju, a odmah u prvoj sljedećoj akciji mogli smo vidjeti još jedan pogodak. Lopta je, čini se upućena od Mitua, putovala prema mreži, svi su vidjeli pogodak, ali ju je Goran Granić sa crte izbacio ponovo u igru. Zeleđe su ovoga puta tražili domaćini, a u prigovoru je pretjerao Mukaj, te je zaradio drugi žuti karton.

Šteta, jer pokvario je svoju dobru igru, ostavivši momčad na cjedilu za zadnjih dvadesetak minuta. Na njegovu sreću uspjeli su Varaždinci izdržati, te na kraju, usprkos svim povicima koje je direktor Osijeka Španjić uputio na račun sudaca, zasluženo osvajaju sva tri boda.

Preokret je ponovo donio Miljenko Mumlek, jer, njegovim ulaskom igra Varaždinaca naglo je dobila smisao, možemo reći da je imala i glavu i rep. Osječani mogu žaliti zbog rezultata koji su imali u prvom dijelu, ali su sve prokockali u samo stotinjak sekundi dekoncetracije u drugom poluvremenu. To ih je koštalo sva tri boda, koja ostaju u Varaždinu, i znatno doprinose visokim ambicijama “krojača”.