Cibalia - Slaven: Koprivničanci bolji s igračem manje

Hrvoje Niče • nedjelja, 16.09.2001.

I veoma loše vrijeme bilo je podnošljivije od gledanja današnje utakmice između Cibalije i gostiju iz Koprivnice. Ionako malobrojna publika, već nakon prvog dijela napustila je svoja mjesta na tribinama. Kriza u redovima Cibalije zbog neisplaćenih dugovanja Uprave spram igrača, odrazila se na terenu. S druge strane, u redovima Slavena nije bilo ubojitog tandema Renato Jurčec - Mario Dodik (prema svemu sudeći taj tandem više neće ni postojati), no to se na rezultatu nije osjetilo, premda na igri jeste. Susret je počeo minutom šutnje u čast poginulim osobama tijekom terorističkog napada na WTC u New Yorku.

Dosađivanje novinara u novinarskoj loži kako bi "razbili" dosadu i malo se ugrijali, u i tamo bi prekinuo Cibalijin napad koji bi završavao ili traljavim udarcem u Solomuna, ili prebacivanjem loptom teniskih terena koji se nalaze podno južne tribine stadiona Cibalije. U šestoj minuti Barolović je izveo odlično slobodan udarac. Do lopte dolazi Karabogdan koji s pet metara puca veoma loše u spremnog Solomuna. Cibalia je imala veću inicijativu, no završni pas, bolje rečeno zadnja dva-tri, nije bio dobar. To je ujedno i kočilo igru Čopovih odabranika. Trener Davor Čop, za razliku od svog kolege Dražena Beseka, stalno je vršio pritisak na suce tražeći samo njemu znane prekršaje i previde glavnog suca.

Sve do 40. minute nismo vidjeli obećavajuće akcije. Tada je do Maria Kovačevića došla izvrsna povratna lopta koju je on na kraju s osam metara poslao u zaborav. Na samom kraju poluvrmena, kako to obično i biva na travnjaku Cibalije, stvorila se obečavajuća prilika za domaćina koja - nije iskorištena zahvaljujući Mladenu Križanoviću.

Početkom drugog dijela Čop vrši krive izmjene koje u mnogo čemu odlučuju daljnji tijek susreta. U 53. minuti publika se razbuđuje zahvaljujući slučajnom padu, na skliskom travnjaku, drugog pomoćnog suca Vlade Crnolatca. U istoj minuti s desne strane Geršak nabacuje za Posavca koji glavom maši cijeli gol. Minutu kasnije gostujući igrač, Miljenko Kovačić, dobiva izravno crveni karton zbog udaranja Tkalčevića. Petnaest minuta kasnije Čop uvodi i trećeg napadača, Velimira Grgića, koji se od kraja sureta nije našao niti u jednoj prilici za postizanje gola.

U 74. minuti stiže šok za domaćina. Amižić prima loptu nadomak kaznenog prostora Cibalije i snažno puca nespretnom vrataru Ciblaije, Mariću, ispod ruku - 0:1. Nekoliko minuta kasnije Geršak postiže i drugi gol za Slaven kojim je potvrdio veoma važnu pobjedu u gostima.