SP U-17: Brazil bolji od Hrvatske

Davor Sajko • ponedjeljak, 17.09.2001.

U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Trinidad i Tobagu nakon uspješnog starta i pobjede protiv reprezentacije domaćina reprezentacija Hrvatske je poražena od Brazila 3:1. Poveli su naši u ranoj fazi utakmice prekrasnim pogotkom Dejana Prijića s 30-ak metara u šestoj minuti susreta, međutim Brazilcima je bilo potrebno tek dvije minute da poravnaju rezultat. Bruno je solo akcijom "prošetao" našom obranom i Krešić je bio nemoćan.

Prvih je 45 minuta završilo neodlučeno, ali u 58. minuti Leandro je doveo Brazil u vodstvo od 2:1. Imali su Brazilci do tada nekoliko izglednih prilika, ali nisu bili dovoljno precizni. U 74. minuti Prijić je imao priliku poravnati rezultat i po drugi se puta upisati u listu strijelaca, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Odmah u nastavku akcije i Ivan Grivičić nije uspio savladati brazilskog vratara.

Kako naši U-17 reprzentativci nisu uspjeli poravnati rezultat u 77. minuti Brazil je preko Caetana povisio na konačnih 3:1. Pogotku Brazila prethodila je pogreška Silvija Cavrića koju je Caetano iskoristio. Slijedeći susret koji će izravno odlučiti o drugom četvrtfinalistu iz naše skupine naša reprezentacija igra protiv Australije 19. rujna.