Iran pobijedio Irak, Ćiro nadomak SP-a!

Bernard Jurišić • petak, 12.10.2001.

Slika 1 od 1.

Miroslav Blažević još je jednom u trans bacio stotine tisuća navijača, ovog puta Iranaca. Njegova je momčad u Teheranu u pretposljednjoj utakmici Skupine A azijskih kvalifikacija pobijedila Irak 2:1 i tako preskočila Saudijsku Arabiju na čelu ljestvice. Iran je poveo u 27. minuti preko Mahdavikije, bilo je očigledno da je Blaževićeva momčad bolja i dominantnija, no nije uspjela povećati prednost do poluvremena. Naprotiv, gosti predvođeni našim stručnjakom Rudijem Belinom su izjednačili u 52. minuti preko Chathira, no pobjedu Blaževićevoj momčadi i delirij preko 100 000 navijača na tribinama donio je Karimi pogotkom u 71. minuti.

Naravno, i ovog puta centar praćenja utakmice bio je zagrebački caffe bar Escape, u kojem su uz roštilj i pivo Ćirinom uspjehu nazdravili predstavnici gotovo svih hrvatskih medija, od Sport Neta, do Večernjeg lista, Slobodne Dalmacije, Sportskih novosti i Vjesnika. Nakon utakmice novinarsko društvo u Escapeu prenijelo je čestitke i dobilo prve ekskluzivne izjave Miroslava Blaževića, koji je prenio dio oduševljenja i euforije koja je zavladala teheranskim ulicama po završetku susreta.

Iran ima bod prednosti ispred Saudijske Arabije, a do kraja obje reprezentacije igraju po jednu utakmicu protiv autsajdera. Iran gostuje u Bahreinu, Saudijska Arabija kod kuće dočekuje Tajland.