Liga prvaka: Puno toga riješeno u grupama E, F, G i H

Bernard Jurišić • srijeda, 24.10.2001.

GRUPA E: Juventus - Porto - 3:1, Rosenborg - Celtic - 2:0
Juventus je preokrenuo vodstvo Portugalaca (Clayton u 13.) i pobjedom od 3:1 (Del Piero (32.), Montero (48.) i Trezeguet (73.) osigurao plasman u drugi krug natjecanja. Za preostalo mjesto borit će se Porto i Celtic, koji je neočekivano posrnuo u Trondheimu i za prolazak dalje treba mu pobjeda protiv Juventusa u zadnjem kolu, ali i Rosebnorg ne smije izgubiti u Portu.
Zadnje kolo: Celtic - Juventus, Porto - Rosenborg

GRUPA F: Lyon - Barcelona - 2:3, Fenerbahçe - Bayer - 1:2
Barcelona i Bayer sigurni su za prolazak dalje, gostujućim pobjedama potvrdili su da su najbolje momčadi u ovoj grupi. Barcelona je nakon 0:2 dopustila Lyonu da se vrati na 2:2, ali je pogodak Gerarda u 90. minuti ipak gurnuo Katalonce u drugi krug. Lyon je osigurao nastavak natjecanja u Kupu Uefe, Fenerbahçe bi mogao natjecanje zaokružiti s razočaravajućih 6 poraza.
Zadnje kolo: Barcelona - Fenerbahçe, Bayer - Lyon

GRUPA G: Manchester United - Olympiakos - 3:0, Deportivo - Lille - 1:1
Navijači na Old Traffordu "tresli" su se sve do 80. minute, kada je "zlatna rezerva" Ole Gunnar Solskjaer postigao prvi pogodak za domaćine. Nakon toga Grci su potpuno pali, a "crveni vragovi" uvalili su još dva pogotka (Giggs u 88., Van Nistelrooij u 90.)) za pečat na drugi krug. Za isti doseg Deportivu je bio dovoljan i bod protiv Lillea.
Zadnje kolo: Lille - Manchester United, Olympiakos - Deportivo

GRUPA H: Spartak - Sparta - 2:2, Bayern - Feyenoord - 3:1
Sparta je uz Real, jedina momčad koja je nastavak natjecanja osigurala već nakon 4 kola, pa im je utakmica u Moskvi bila vrijedna samo prestiža. Bayernu je trebao bod protiv Feyenoorda, uzeli su sva tri i tako se uz Spartu plasirali dalje. Zadnje kolo bit će ipak vrlo zanimljivo, jer će u direktnom ogledu Sparta i Bayern odlučivati o prvom mjestu, a Feyenoord i Spartak o nastavku natjecanja u Kupu Uefe.
Zadnje kolo: Sparta - Bayern, Feyenoord - Spartak