Italija: Kiša golova u zadnjim minutama

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 14.01.2002.

Slika 1 od 1.

Prava kiša pogodaka, njih sedam i to sve odlučujući - palo je u posljednjih pet minuta utakmica u 18. kolu talijanske Serije A. Najuzbudljivije je bilo u Rimu, gdje je aktualni prvak Roma napravila veliki preokret i 0:2 Verone pretvorila u pobjedu od 3:2, kasnim pogotkom Batistute. Na sličan način do boda su stigli Bologna, Fiorentina i Lecce, pogocima koji su šokirali domaće navijače u Bergamu, Veroni i Parmi.

Davor Vugrinec bio je strijelac pogotka za bod Leccea u Parmi, iz slobodnog udarca u 88. minuti. Ni ovog puta Varaždinac nije počeo utakmicu, ušao je tek nakon ozljede Slovenca Cimerotiča i još jednom dokazao da je bez obzira na mišljenje trenera Cavasina - ipak on prvo ime kluba s juga Italije. Adriano je pogotkom u 89. minuti donio vrijedan bod Fiorentini s novim trenerom Chiarugijem, a Bologna je preko Olivea i Brioschija u 93. minuti spasila bod u Bergamu.

Juventus je slavio u Veneziji, iako nije blistao. No, opravdanje može naći u vrlo teškom, zaleđenom travnjaku, koji nije nudio prave uvjete za igru. Inter je rutinski slavio u Perugiji i još jednom pokazao da je sazrio za borbu do samog kraja. Još jedan mršavi remi Milana kod kuće, ovog puta protiv Brescije, ponovno je aktualizirao pitanje dolaska našeg napadača Saše Bjelanovića, jer je očigledno da Milanezi imaju velikih problema u napadu, otkako njime upravlja španjolski dvojac Jose Mari - Javi Moreno. Osim Vugrinca, od naših nogometaša igrao je još samo Ante Šerić svih 90 minuta za Veronu u Rimu.

Rezultati 18. kola: Atalanta - Bologna - 2:2, Chievo - Fiorentina - 2:2, Milan - Brescia - 0:0, Parma - Lecce - 1:1, Piacenza - Lazio - 1:0, Roma - Verona - 3:2, Torino - Udinese - 3:1, Venezia - Juventus - 1:2, Perugia - Inter - 0:2.