SP U-17: Hrvatska ostala bez četvrtfinala

Davor Sajko • četvrtak, 20.09.2001.

Hrvatska U-17 reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Trinidad i Tobagu. U posljednjem susretu skupine A naši su mladi reprezentativci poraženi od svojih australskih vršnjaka s visokih 4:0 (2:0).

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 2:0, a tijekom prvog dijela imali su naši mali "kockasti" nekoliko izvanrednih prilika. Međutim, Australci su svoju iskoristili u 37. minuti susreta kada je Holman ukrao loptu, proslijedio do Smitha koji savladao Krešića pogotkom kroz noge. Samo tri minute kasnije već je bilo 2:0 za Australiju.

U nastavku je Novoselac uvođenjem Oraščanina i Skeje pokušao nadoknaditi dva pogodak zaostatka, ali počelo je loše. Tek je minuta bilo potrebno Australcima da povećaju rezultat na 3:0, a sredinom nastavka preko Lucasa postižu pogodak za konačnih 4:0.

Izbornik hrvatske U-17 reprezentacije Martin Novoselac bio je vidno razočaran: "Nakon prvog pogotka moji su igrači izgledali kao da su dvije godine mlađi. Nismo igrali onako kako smo se dogovorili prije početka utakmice i na terenu smo bili potpuno izgubljeni." Ovim su se porazom naši reprezentativci oprostili od ovog Svjetskog prvenstva, dok su se u četvrtfinale iz naše skupine plasirali Brazil i Australija.