Rezultati prvih utakmica 3. pretkola Lige prvaka:
RSC Anderlecht – FC Porto 1:0
KP Polonia Warszawa – Panathinaikos FC 2:2
Dynamo Kiev – Red Star Belgrade 0:0
Shakhtar Donetsk – Slavia Prague 0:1

U srijedu su odigrane preostale utakmice trećeg pretkola Lige prvaka. Najveće iznenađenje priredio je milanski Inter izgubivši od švedskog prvaka Helsinborga sa 1:0. Za Inter je nastupio i Robbie Keane, irski reprezentativac i u nekoliko navrata bio opasan po vrata Šveđana. U jednom od najinteresantnijih parova Leeds je na Elland Roadu pobijedio 1860 München sa 2:1. Marko Viduka, očito pod velikim pritiskom, nije uspio zatresti mrežu Bavaraca, koje je spasio zlatni gol Agostina u posljednjoj minuti utakmice. Iznenađenje je priredio i Tirol ne izgubivši u Innsbrucku od lanjskog finalista Lige prvaka Valencije. Svoj debi za Valenciju imao je i Zlatko Zahovič odigravši posljednjih 15 minuta. Idealnu prigodu da sve razriješe u prvom susretu imali su nogometaši Panathinaikosa, koji su na poluvremenu vodili u Varšavi sa 0:2. Ipak, Polonia je u drugom dijelu postigla dva pogotka pa će na uzvrat sa rezultatom 2:2.

Sve u svemu “smiješe” nam se interesantne uzvratne utakmice jer je tek Glasgow Rangers osigurao prolaz svladavši u gostima danskog prvaka Herfolge sa 0:3.