Riječani teško protiv malteških vitezova

Bernard Jurišić • četvrtak, 10.08.2000.

Nakon neuspješnih nastupa Hajduka i Dinama u europskim kupovima, na red je došla Rijeka. Klub sa Kantride nije imao lakši posao kako su svi očekivali, u okviru pretkola Kupa Uefe, u Rijeci je gostovala Valletta, klub iz glavnog grada Malte. Predstavili su se kao vrlo čvrst i opasan suparnik.

Dvostruki strijelac Andre Mijatović (dp)

Riječani su tražili prednost u večerašnjoj utakmici protiv Vallette. Utakmica puna iznenađenja u kojoj su gosti iskoristili neiskustvo domaćih i prvi poveli sa jedan nula. Nakon desetak minuta Andre Mijatović poravnao je rezultat. U drugih 45 minuta Rijeka je krenula življe i opasnije. U obostranoj otovorenoj igri, gosti su zbog "čvršće" igre u obrani ostali sa deset igrača. Mijatović je opet iz prekida nakon centaršuta doveo Rijeku u vodstvo 2 : 1. I kada se očekivalo da brojčano nadmoćnija Rijeka zabije još jedan gol, sa igračem manje u sučevom vremenu gosti su izjednačili nakon što su pretrčali u tri poteza kompletnu obranu, ovoga puta Riječkih plavih. Da bi sve bilo do samog kraja zanimljivo, u tom produžetku Hasančić je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca doveo Rijeku u konačnih 3 : 2.

Neće Rijeci biti lako na uzvratnoj utakmici na Malti. Za nadati se je da nitko neće zaplakati za još tri neiskorištene šanse u sučevom produžetku, od kojih da je barem jedna iskorištena, put na Maltu bi bio puno ugodniji i sigurniji.