Južnoameričke kvalifikacije za SP: Uvjerljivi Ekvadorci

Ivor Krapac • nedjelja, 07.10.2001.

Prvi je ”čin” dvodnevnog programa 16. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP 2002. u Japanu i Južnoj Koreji donio sjajnu pobjedu Ekvadora na 3600 metara nadmorske visine u La Pazu. Gosti su, većim dijelom utakmice s igračem više nakon isključenja Marcela Carballa, “razbili” Boliviju s 5-1, nanijevši joj prvi domaći kvalifikacijski poraz nakon 16 godina.

Ekvadorci su sad vrlo blizu svom prvom nastupu na SP-u – treba im pobjeda kod kuće protiv Urugvaja u sljedećem kolu, a bio bi im dovoljan i bod ako Urugvajci danas ne pobijede Kolumbiju. Strijelci su prošle noći bili Ulises de la Cruz (13. minuta), Agustin Delgado (23.), Ivan Kaviedes (58.), te Angel Fernandez i Luis Gomes, oba u 90. minuti, a za domaće nakon 60 minuta Gonzalo Galindo.

Drugi prošlonoćni susret, u San Cristobalu između Venezuele i Perua, nije imao značaja, jer su se obje reprezentacije već oprostile od nade da će vidjeti Japan i Južnu Koreju. Domaći su ipak bili motivirani, bodrilo ih je 30 000 navijača, pa su “letjeli” do velikih 3-0, već četvrte pobjede u ovom kvalifikacijskom ciklusu. Strijelci su bili Wilfrido Alvarado (49. i 67.), te Ruberth Moran (78.).