Francuska: Auxerre "posrnuo" kod kuće

Ivor Krapac • nedjelja, 14.10.2001.

U desetom kolu francuskog prvenstva nije bilo puno iznenađenja. U tu kategoriju bi se mogao uvrstiti samo jedan ishod, prvi ovosezonski poraz Auxerrea u domaćoj utakmici protiv Troyesa. Momčad Guya Rouxa je, nakon početnog šoka i pogotka Goussea u petoj minuti, izjednačila u 19. zaslugom Fadige, no u drugom poluvremenu gostima iz Troyesa puni plijen donose Saifi u 64. i Thomas u 79. minuti. Još su dvije pobjede u desetoj dionici pripale gostima – Olympique Marseille Tomislava Ivića i Vedrana Runje, koji je, kao i obično, branio svih 90 minuta, je u utakmici s dva isključenja, Espartera u 75. minuti za domaće i Leboeufa tri minute kasnije za goste, došao do drugog ovosezonskog slavlja nakon 2-0 u Metzu pogocima Noume u 10. i Fernandaa u 82. minuti, a Lens se vratio nakon dvije utakmice bez pobjede sa 3-2 kod Lorienta zahvaljujući hat-tricku Daniela Moreire (18., 21. i 37.).

Lyon je prvo mjesto prepustio Lilleu nakon gostujućih 2-2 protiv Paris SG-a, koji je u deset utakmica zabilježio čak sedam remija! Gosti su do same završnice držali 2-1 iz prvog poluvremena nakon pogodaka Neea u 14. i Govoua u 27. minuti, za domaće je u 18. pogodio Jay-Jay Okocha, no deset minuta do kraja PSG-u bod osigurava njihovo glavno ovosezonsko pojačanje, Brazilac Ronaldinho. U pretposljednjoj minuti Okocha je zaradio i crveni karton, ali Lyon u kratkom vremenu nije mogao iskoristiti brojčanu prednost. Ostale su utakmice, izuzimajući gostujućih 0-0 Bordeauxa u Montpellieru, donijele pobjede domaćina. Lille je, kao i sredinom tjedna u Ligi prvaka za bod protiv Deportiva, u posljednjim trenucima postigao pogodak (Dagui Bakari) za dolazak na vrh ljestvice, ostavivši aktualne prvake iz Natesa na dnu ljestvice sa čak sedam poraza i mizerna tri boda. Treneru "kanarinaca" Reynaldu Denoueixu voda je već do grla...

Slično bi, vjerojatno, bilo i Didieru Deschampsu da Monaco, u susretu koji je dvaput prekidan zbog nestanka struje, nije uspio u samoj završnici slomiti ove sezone vrlo slabi Sedan s 2-0 pogocima udarnih napadača, Shabanija Nonde u 68. i Olivera Bierhoffa u sudačkoj nadoknadi. Kod kuće su slavili i Rennes, 2-1 protiv Guingampa, i vrlo dobri, već petoplasirani dojučerašnji drugoligaš Sochaux, koji je sa 4-1 (dva pogotka Pierre-Alaina Fraua) na Korziku ispratio Bastiju.

Rezultati: Rennes – Guingamp 2-1, Monaco – Sedan 2-0, Montpellier – Bordeaux 0-0, Auxerre – Troyes 1-3, Lille – Nantes 1-0, Lorient – Lens 2-3, Sochaux – Bastia 4-1, Metz – Marseille 0-2, Paris SG - Lyon 2-2.