Francuska: Prva pobjeda Nantesa

Ivor Krapac • subota, 27.10.2001.

Dvanaesto je kolo francuskog prvenstva donijelo pobjede većine momčadi iz vrha - "kiksao" je samo Lyon koji je poražen u gostima kod "promjenjivog" Monaca, u susretu u kojem je sve riješeno u pet minuta. Za domaće su u 65. i 68. minuti pogodili Bierhoff i Nonda, a za glavnog aspiranta na naslov prvaka u 70. smanjio Govou.

Glavna novost je ipak prva pobjeda branitelja naslova Nantesa, na gostovanju u Sochauxu. "Kanarincima" se u dvanaestom pokušaju konačno "otvorilo", slavili su protiv respektabilnog, petoplasiranog protivnika golom Devineaua u 51. minuti. Poraz Sochauxa je za plasman u "prvu petorku" iskoristio sve bolji Bordeaux, koji je, teže od očekivanog, "slomio" goste iz Sedana, okrenuvši zaostatak sa samog početka (NDiefi u 5. minuti) pogocima Christiana u 67. i Paulete u 77. u petu ovosezonsku pobjedu.

Vezane vijesti

Momčadi iz vrha su redom slavile tijesno. Najuvjerljiviji su bili Lille, koji je s 2-0, nakon golova Becka u 30. iz jedanaesterca i Tafforeaua u 35., slavio protiv Metza, te Auxerre, pogocima Fadige i Cissea istim rezultatom bolji od Marseillea naših Ivića i Runje (branio cijelu utakmicu). Tomislav Ivić je, tako, i dalje ostao sa svojim brigama, osim poraza gomila se i nezadovoljstvo u momčadi zbog, po riječima igrača, "(pre)defanzivne taktike trenera".

Na čelu ljestvice je i dalje Lens, kojeg je u ovom kolu bodovima na gostovanju u Rennesu "podario" dvostruki strijelac Ismael (10. i 12. minuta), za domaće je počasni pogodak u 31. zabio Arribage, a slavili su i "probuđeni" Paris SG, 1-0 protiv Bastije zaslugom Alonza u 26., Montpellier, 2-0 protiv Troyesa nakon autogola Torennea u 43. i potvrde Fugiera dvije minute do kraja, te, najuvjerljivije, Lorient, koji je sa 6:2 (hat-trick Darchevillea, dvaput Guel, jednom Kroupi) kući poslao Guingamp.

Rezultati: Auxerre – Olympique Marseille 2-0, Paris SG – Bastia 1-0, Lorient – Guingamp 6-2, Bordeaux – Sedan 2-1, Montpellier – Troyes 2-0, Lille – Metz 2-0, Monaco – Lyon 2-1, Sochaux – Nantes 0-1, Rennes – Lens 1-2.