"Žapci" na Final Fouru

Boris Bilas • nedjelja, 26.03.2000.

Tablice i rezultati

Presudni pogodak Bukića za 9:7 (Snimio: Bojan Brčić)

U utakmici 5. kola crvene skupine vaterpolske Lige prvaka Mladost HPB pobijedila je ruski Lukoil Spartakus sa 9-7 (2-1, 2-3, 2-2, 3-1), ovom pobjedom Mladost je osigurala nastup na Final Fouru. U utakmici koju su mladostaši morali dobiti jer bi svaki drugi rezultat ostavljao Rusima šansu da u zadnjem kolu prestignu naš sastav i odu na završni turnur, Žapci su tri četvrtine lomili vrlo kvalitetan Ruski sastav, da bi ih u zadnjoj potpuno nadigrali i došli do vrlo važne pobjede... Istovremeno, Splitska banka je poražena u Budimpešti, pa joj za nastup na Final Fouru treba pozitivan rezultat u zadnjem kolu...

Zagreb, utakmica 5. kola Lige prvaka - crvena skupina
MLADOST HPB - SPARTAKUS LUKOIL Volgograd - 9:7 (2:1, 2:3, 2:2, 3:1)
Suci: Dani (ITA), Iliadis(GRE)

Mladost: Vićan, Primorac, D. Kobešćak, Herceg 3(1), Komadina, Štritof, Glavan, Benić,Perinčić, Bukić 1, Varga, Rogin 1, V. Kobešćak 4

Spartakus: Tkachenko, Kozlov, Gaidoukov, Zinnourov, Panfli, Reketchinski 1, Jeltovski, Stratan 3, Fedorov, Markoch, Bondar, Kravtchenko 1, Jivtchikov 2

Obrane: Vićan 9, Tkachenko 10
Igrač više: Mladost 12 (5), Spartakus 8 (4)
Četverci: Mladost 1 (1), Spartakus 0

Teško s Rusima - na kraju ipak radost (Snimio: Bojan Brčić)

Mladost je u utakmicu krenula vrlo dobro i brzo je povela 2-0, no zaredali su neuspjeli napadi s igračem više i gosti sredinom druge četvrtine dolaze do vodstava od 3-2. U tim trenucima Mladost je u utakmici održavao sjajni Vjeko Kobeščak koji je vjerojatno pružio jednu od najboljih igara u karijeri. Na polovici utakmice semafor je pokazivao 4-4 i pred nama je bilo neizvjesni drugi dio.

Treća četvrtina je bila potpuno izjednačena, a zapaženi su bili vratari obe ekipe Vićan i Tkachenko koji su branili vrlo dobro. Na kraju te četvrtine bilo je 6-6. Zadnja četvrtina je ipak pokazala tko je kvalitetnija i bolja momčad. Žapci vrlo dobrom igrom u obrani i u napadu s igračem više dolaze do prednosti od 8-6 koju su do kraja prednosti održali tako da su na kraju slavili sa 9-7.

Mladost je dobrom igrom došla do vrlo važne pobjede u teškoj i tvrdoj utakmici i sada mogu mirno odigrati posljednju utakmicu sa Bečejem koja neće odlučivati o ničemu jer je jugoslavenski prvak pobijedio Spandau 04 i tako osigurao prvo mjesto u grupi.

Drugi naš predstavnik u Ligi prvaka, Splitska banka, poražena je u Budimpešti od BVSC-a, pa im je tako za odlazak na Final Four u Bečej 26. i 27. svibnja nužno ne izgubiti od Olympiakosa u Splitu u zadnjem kolu.