Liga prvaka: Barcelona se vratila iz "mrtvih"

Davor Sajko • srijeda, 05.12.2001.

Slika 1 od 1.

U 2. kolu skupine A, Manchester United je na svom Old Traffordu bio bolji od portugalske Boaviste s 3:0. Nakon prvih 45 minuta "crveni vragovi" su imali 1:0 (Ruud van Nistelrooy), da bi se u nastavku Nizozemac još jednom upisao u listu strijelaca, a jednom je protivničku mrežu pogodio i Francuz Laurent Blanc.

U drugom susretu skupine A, "FC Hollywood" je bio bolji od Nantesa s minimalnih 1:0. Pobjedonosni pogodak za Bavarce postigao je Sergio u 65. minuti susreta, dok su i Nikoi Robert kovač odigrali svih 90 minuta u redovima Bayerna.
Rezultati: Manchester United - Boavista 3:0, Nanates - Bayern 0:1.

Na Nou Campu je nakon prvih 45 minuta izgledalo da će se Galatasaray u Istanbul vratiti s tri boda, međutim u nastavku je Barcelona uspjela pogocima Saviola (49, 66) poravnati rezultat. Turci su već u petoj minuti imali 0:1, da bi četiri minute prije kraja prvog dijela Fleurquin povisio na 0:2. Galatasaray je susret završio s devet igrača, s obzirom da je u 62. minuti susreta travnjak morao napustiti Capone, a Hakan Unsal je to ponovio u posljednjim minutama susreta.

Jedini susret drugog dana 2. kola Lige prvaka koji je završio bez pogodaka bio je sraz između Rome i Liverpoola, a velike zasluge za to ima vratar engleskog prvoligaša, Jerzy Dudek. U redovima "Redsa" zaigrao je i nekadašnji "modri" Igor Bišćan, ušavši u 84. minuti umjesto Gerrarda.
Rezultati: Barcelona - Galatasaray 2:2, Roma - Liverpool 0:0.