Bundesliga: Tomislav Marić koban za Bayern

Davor Sajko • nedjelja, 09.12.2001.

Slika 1 od 1.

Bayer i dalje drži vodeću poziciju njemačke Bundeslige i nakon odigranog 16. kola. Iako su u dva navrata gubili, "apotekari" su do posljednjeg sučevog zvižduka uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Boris Živković je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao svih 90 minuta.

Nakon dugog izbivanja iz momčadi Kaiserslauterna vratio se i nekadašnji Osječanin Nenad Bjelica. Ušao je u pretposljednjoj minuti regularnog dijela umjesto Olafa Marschalla, a u tom je trenutku gostujući Kaiserslautern imao nedostižnu prednost od 2:0. Za momčad domaćina, Energie, Tomislav Piplica je bio na vratima, Bruno Akrapović je odigrao cijelu utakmicu, a Antun Labak je priliku dobio od 59. minute susreta.

Bayern je na Olympia stadionu još jednom posrnuo. Nakon poraza u prošlom kolu, u ovom je Bayern "prokockao" vodstvo od 2:0, a koban je za Bavarce bio Tomislav Marić koji se u dva navrata upisao u listu strijelaca. Mariću je ovo već treće uzastopno kolu u kojem je postigao pogodak. Uz dvostrukog strijelca za Wolfsburg, Marića, koji je zamijenjen u 83. minuti utakmice, cijeli je susret odigrao Marino Biliškov. Za momčad aktualnog njemačkog prvaka nastupili su Niko i Robert Kovač. Niku je u 75. minuti zamijenio Jancker, dok je Robert odigrao cijeli susret.

St. Pauli sve je dalje od ostanka u elitnom razredu njemačkog nogometa. U ovom su kolu na vlastitom travnjaku poraženi s visokih 3:0 od gostujućeg Werdera. Tihomir Bulat je bio na vratima domaće momčadi, dok su kod gostiju u završnici susreta priliku dobili hrvatski U-21 reprezentativci Ivica Banović (80) i Ivan Klasnić (75).

U Stuttgartu su "Zehcigeri" uz dosta sreće došli do minimalne pobjede protiv Stuttgarta. Tijekom cijelog susreta tempo je diktirala domaća momčad, međutim svoje prilike nisu uspjeli iskoristiti. Zvonimir Soldo je u dresu Stuttgarta odigrao cijeli susret, dok je kod Bavaraca Davor Šuker u 70. minuti zamijenio Filipa Tapalović.

U nedjelju su u Gelsenkirchenu Schalke 04 i Hertha svoj susret završili bez pobjednika i pogodaka, a Josip Šimunić je odigrao svih 90 minuta u dresu Berlinčana.

Rezultati 16. kola: Freiburg - Köln 0:0, Schalke - Hertha 0:0, Bayern - Wolfsburg 3:3, Borussia (M) - Hansa 0:2, Bayer - Nürnberg 4:2, St. Pauli - Werder 0:3, Borussia (D) - Hamburger 1:0, Energie - Kaiserslautern 0:2, Stuttgart - 1860 München 0:1.