Bundesliga: Tomislav Marić opet dvostruki strijelac

Davor Sajko • nedjelja, 16.12.2001.

Slika 1 od 1.

Posljednje kolo jesenskog dijela Bundeslige odlučilo je i o naslovu jesenskog prvaka. "Apotekari" su unatoč porazu u Berlinu od Herthe zadržali vodeću poziciju i sljedeće će godine s najvećim izgledima krenuti u nastavak utrke za naslovom prvaka Njemačke. U pobjedi Herthe protiv Bayera sudjelovao je i Josip Šimunić odigravši pri tome cijeli susret. Na suprotnoj strani zaigrao je još jedan hrvatski reprezentativac, Boris Živković.

Svojim nastupom ovo je kolo još jednom obilježio Tomislav Marić. Kao i u prošlom kolu, Marić, se u dva navrata upisao u listu strijelaca za svoj Wolfsburg, ali ovaj puta u pobjedi protiv Schalkea. Uz dvostrukog strijelca Marića, za Wolfsburg je nastupio i nekadašnji hajdukovac Marino Biliškov.

Bayern je također poražen u posljednjem jesenskom kolu. Od aktualnog njemačkog prvaka je bolja bila Hansa s minimalnih 1:0, a odlučujući pogodak su domaći postigli četiri minute prije kraja susreta. Za momčad iz Rostocka u posljednjoj je minuti u igru ušao Krešo Kovačec, dok je kod Bavaraca Niko Kovač početkom nastavaka zamijenio brata Roberta.

Nakon što je u nekoliko susreta bio čovjek odluke za "Zehcigere" u ovom je kolu Davor Šuker u igru ušao u 66. minuti susreta, kada je već sve bilo riješeno. Susret je završio bez pobjednika, 2:2, a do 42. utakmice pala su sva četiri pogotka. U dresu domaćeg Münchena zaigrao je uz Šukera i Filip Tapalović, ali cijeli susret. Slađan Ašanin je kod Borussije (M) odigrao svih 90 minuta.

Stuttgart je tri minute prije kraja susreta osigurao bod na Betzenbergu protiv Kaiserslauterna. Zvonimir Soldo je u dresu gostujućeg Stuttgarta odigrao cijeli susret. U slaboj utakmici između Kölna i Energija nije bilo pogodaka, a redovima gostiju nastupili su Tomislav Piplica cijeli susret, dok je Bruno Akrapović zamijenjen u 86. minuti, a Antun Labak je svoju priliku dobio od 66. minute susreta.

Rezultati: 1860 München - Borussia (M) 2:2, Hansa - Bayern 1:0, Köln - Energie 0:0, Hamburger - Freiburg 1:1, Werder - Borussia (D) 1:1, Nürnberg - St. Pauli 0:0, Hertha - Bayer 2:1, Kaiserslautern - Stuttgart 2:2, Wolfsburg - Schalke 3:1