Engleska: Arsenal do pobjede u posljednjoj minuti

Hrvoje Niče • nedjelja, 09.12.2001.

Slika 1 od 1.

Danas je kompletirano šesnaesto kolo engleske Premier lige, u kojem su favoriti imali gotovo stopostotni učinak, izuzevši Stanićevu Chelsea koja je osvojila tek bod u susretu sa Sunderlandom na prepunom Stadionu svjetala.

Pred čak 48.017 gledatelja, ekipa Sunderlanda je osvojila veoma važan bod, iako je bila u prilici da ostavi puni plijen kod kuće. Naime, u 47. minuti Phillips je promašio najstrožu kaznu koju je dosudio solidni sudac Barry iz Scunthorpea. Naš Mario Stanić odigrao je dosta dobro cijeli susret, a jedina veća mrlja u njegovoj igri dogodila se u 34. minuti kada je dobio žuti karton zbog prekršaja.

U današnjem derbiju između Arsenala i Balabanove Aston Ville, štićenici Arsenea Wengera došli su do pobjede u 90. minuti i time nastavili utrku za "odbjeglim" Liverpoolom. Poveli su gosti preko Merona u 21. minuti, da bi 13. minuta potom Stone povećao vodstvo na 2:0. U drugom dijelu u igru ulazi Wiltord umjesto Ljungberga, te minutu potom smanjuje vodstvo gostiju. Odličan potez s klupe unosi nadu domaćim navijačima. Nakon toga "topnici" preuzimaju punu inicijativu te s dva pogotka Henrya (72, 90) dolaze do pobjede. Naš reprezentativac Boško Balaban nije nastupio za svoju ekipu.

Leeds Marka Viduke, također drži korak s vodećim Liverpoolom, a danas je uspio savladati u gostima Blackburn rezultatom 2:1. Gosti su do vodstva došli u 53. minuti preko Kewella, koji i osam minuta potom ponovno trese mrežu domaćeg vratara Friedela koji je ipak danas svojim obranama bio jedan od glavnih aktera na terenu. Počasni zgoditak za domaću ekipu postigao je Henning Berg u 82. minuti. Mark Viduka je odigrao cijeli susret bez značajnijeg učinka.

"Svrake" su također zabilježile pobjedu u gostima i tko kod posljednjeplasiranog Ipswicha. Strijelac jedinog pogotka bio je Solano u 20. minuti.

Rezultati: Arsenal - Aston Villa 3:2; Blackburn - Leeds 1:2; Ipswich - Newcastle 0:1; Sunderland - Chelsea 0:0.