Engleska: Les Ferdinand postigao povijesni gol

Hrvoje Niče • subota, 15.12.2001.

Slika 1 od 1.

Tottenhamov Les Ferdinand postigao je danas na utakmici s Fulhamom deset tisućiti pogodak Premier lige. Nakon Manchesterovih 5:0 nad Derbyjem u utorak je postignut 9999. pogodak, te su kladionice već onda "proključale" s koeficijentima. Ferdinand je dobio 10.000 funti koje će dodijeliti jednoj dobrotvornoj udruzi. To je inače bio 495. pogodak Tottenhemovih strijelaca od osnutka Premier lige.

Između ostalog, Tottenham je deklasirao Fulhama u gradskom derbiju s rezultatom od čak 4:0. Kao što smo već spomenuli, prvi zgoditak postigao je Ferdinand u 19. minuti, dok su do kraja poluvremena "pijetlovi" vodstvo povećali na 2:0 preko Andertona u 40. minuti. Davies je u 71. minuti povisio vodstvo na 3:0, dok je "točku na i" stavio Rebrov u 77. minuti.

Manchester je danas prošao kroz iglene uši pobijeom nad Bokšićevim Middlesbroughom. Jedini pogodak za "crvene vragove" postigao je Van Nistelrooy u 75. minuti susreta, te samim time ostao u utrci za naslov. Arsenal je podlegao pritisku, te u gradskom debiju podijelio bodove s West Hamom. Domaćini su poveli preko Kanoutea u 35. minuti, a dvije minute kasnije, goste do izjednačenja dovodi Ashley Cole.

"Svrake" su danas došlw do još jedne vrlo važne pobjede i veoma lagano, ali uspješno kroče prema samom vrhu tablice. Blackburn je ipak poveo u 34. minuti preko Dunna i s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu, u samo četiri minute Newcastle dolazi do pobjede. Bernard (66) i Speed (70) bili su "ubojice" Blackburna. Pobjede su još ostvarili Everton (Moore (76.)), te Southampton (Craddock-a.g. (42.) i Phars (67.)). Bolton i Charlton su miroljubivo podijelili bodove bez golova.

Rezultati: Tottenham - Fulham 4:0, Newcastle - Blackburn 2:1, Southampron - Sunderland 2:0, Everton - Derby 1:0, Middlesbrough - Manchester 0:1, West Ham - Arsenal 1:1, Bolton - Charlton 0:0.