Engleska: "Svrakama" puni plijen u Leedsu

Hrvoje Niče • subota, 22.12.2001.

Slika 1 od 1.

Derbi 18. kola engleske lige, između Leedsa i Newcastlea, kojeg još možemo nazvati kao uvertirom sutrašnjeg velikog derbija između Liverpoola i Arsenala, pripao je gostima iz Newcastlea. Pobjeda u dramatičnoj utakmici od 4:3, donijela je Sheareru i društvu prvo mjesto, istina s dvije utakmice više od prvog pratitelja Liverpoola. Velika nogometna predstava dogodila se danas na krcatom Ellan roadu.

Poveli su gosti u 38. minuti Bellamyja, da bi već u idućoj akciji "nevinašce" Bowyer izjednačio. Početkom drugog dijela, točnije u 50. minuti Mark Viduka dovodi svoju momčad u vodstvo, dok šest minuta kasnije Harte postiže još jedan, u tom trenutku se činilo i kapitalan pogodak za domaću ekipu. Tekla je 58. minuta kada je Elliott smanjio vodstvo na 3:2, dok je s bijlele točke Shearer donio nadu svojoj momčadi u 70. minuti da dođe do boda. Bod gostima nije bio dovoljan, što potvrđuje Solano u 89. minuti koji postavlja rezultat na konačnih 4:3.

Manchester se u zadnje vrijeme diže iz mrtvih, a o tome svjedoči i visoka pobjeda protiv Southamptona od čak 6:1. Hat-trick Ruuda van Nistelrooya (1., 34., 54.) dotukao je goste, dok su se Nizozemcu još pridružili i Solskjaer (41.), Keane (72.) i Phil Neville (78.). Počasni zgoditak za goste postigao je Pahars u 55. minuti. Derby je neočekivano savladao Aston Villu rezultatom 3:1, a Boško Balaban je u 80. minuti zamijenio Boatenga.

Od ostalih rezultata svakako treba spomenuti poraz Tottenhama kod kuće od Ipswicha rezultatom 2:1. Tom rezultatu ravnom potopu uvelike je kumovao Sheringham koji je kodr rezultata 1:1 u 55. minuti dobio crveni karton.

Rezultati 18. kola: Manchester United - Southampton 6:1, Derby County - Aston Villa 3:1, Sunderland - Everton 1:0, Charlton Athletic - Blackburn Rovers 0:2, Leeds United - Newcastle 3:4, Tottenham Hotspur - Ipswich Town 1:2, Liecester City - West Ham United 1:1.