Engleska: Efikasan Boxing Day

Hrvoje Niče • srijeda, 26.12.2001.

Slika 1 od 1.

U nogometnoj NBA ligi odigrano je 19. kolo na Svetog Stjepana ili kako bi Englezi rekli - Boxing Day. Postignuto je ukupno 24 pogotka ili 2.4 po utakmici što je dosta dobar prosjek. Jedino u gradskom derbiju između Fulhama i Charltona nije bilo pogodaka.

U drugom londonskom, a ujedno i derbiju cijelog kola između Arsenala i Chelseae, domaćini su uz puno muke uspjeli doći do sva tri boda, dok su se gosti ovim porazom najvjerojatnije eliminirali iz utrke za naslovom prvaka. Poveli su gosti preko Lamparda u 31. minuti, koji je više sretno nego spretno postigao zgoditak. S tim rezultatom obje momčadi su otišle na odmor, no već početkom drugog dijela, točnije u 49. minuti Sol Campbell postiže izjednačujući pogodak, a ujedno i svoj prvi pogodak u dresu topnika.

Slika 2 od 2.

Nakon tog trenutka domaća momčad preuzima potpunu inicijativu i bilo je pitanje trenutka kada će postići i drugi pogodak. Sretan strijelac bio je Wiltord u 70. minuti, tri minute nakon što je zamijenio indisponiranog Ljungberga. Naš Mario Stanić igrao je sve do 73. minute kada ga je zamijenio Dalla Bona, a već u 12. minuti Super Mario uspio je zaraditi i žuti karton zbog prekršaja.

Newcastle se novom pobjedom od 3:0 nad Middlesbroughom učvrstio na vrhu tablice. Shearer (28), Speed (58) i Bernard (82) bili su kobni za Bokšića i društvo. Naš reprezentativac je igrao do 81. minute i veoma se isticao u svojoj momčadi.

Prvi pratitelj svrakama su redsi našeg Igora Biščana. Liverpool je izašao iz mini - krize pobjedom nad Aston Villom od 2:1. Kao i Biščan, ni Balaban nije bio niti na klupi svoje ekipe. Prvi je poveo Liverpool preko Litmanena u 9. minuti, da bi Hendrie u 20. minuti izjednačio. Tragičar je bio Litmanen u 35. minuti kada je promašio kazneni udarac, no to je ispravio Smicer u 73. minuti. Valja još napomenuti kako je novo pojačanje gostiju Anelka igrao za Liverpool od 68. minute umjesto Litmanena.

Robbie Fowler postigao je hattrick za Leeds (2,16,89) u gostima protiv Boltona. Manchester United je u zadnjih 12. minuta uspio doći do pobjede nad Evertonom. Giggs (78) i Van Nistelrooy (85) bili su anđeli čuvari crvenih vragova. Svakako treba spomenuti i visoku pobjedu West Hama nad Derbijem od 4:0, te gostujuću pobjedu Sunderlanda od 3:0 nad Blackburnom. Sveci su pobijedili kod kuće Tottenham koji je nastupio bez Sheringhama koji odrađuje crveni karton iz prošlog kola.

Rezultati 19. kola: West Ham - Derby 4:0, Newcastle - Middlesbrough 3:0, Ipswich - Leicester 2:0, Arsenal - Chelsea 2:1, Southampton - Tottenham 1:0, Aston Villa - Liverpool 1:2, Blackburn - Sunderland 0:3, Bolton - Leeds 0:3, Everton - Manchester 0:2, Fulham - Charlton 0:0.