Engleska: Chelsea slavila u derbiju protiv Newcastlea

Hrvoje Niče • subota, 29.12.2001.

Slika 1 od 1.

Niti ovaj vikend na engleskim travnjacima nije nedostajalo uzbuđenja. Derbi kola odigran je na St. James Parku između Newcastlea i Stanićeve Chelsea. Gosti su uspjeli doći do veoma važne pobjede i samim time zakomplicirati stvari na vrhu. Gudjohnsen je u 35. minuti zatresao mrežu domaćeg vratara Givena, da bi dvije minute potom Shearer doveo "svrake" do izjednačenja. Na samom kraju prvog dijela Gudjohnsen se ponovno upisuje u listu strijelaca i tim pogotkom svojoj momčadi osigurava pobjedu. Naš nogometni reprezentativac, Mario Stanić, odigrao je cijeli susret, a u 69. minuti je zaradio žuti karton zbog prekršaja.

Drugi susret koji je nešto odlučivao na vrhu tablice, onaj između Aston Ville i Tottenhama završio je neriješeno. Gosti su vodili pogotkom FerdinandaAngel uspio spasiti barem jedan bod. nije bio na klupi Aston Ville.

Arsenal je kod kuće imao dosta muka s Middlesbroughom za kojeg nije nastupio naš Alen Bokšić. Gosti su vodili pogotkom Whelana (21) sve do 56. minute kada Pires dovodi topnike u izjednačenje. Strijelac pobjedonosnog pogotka za domaću momčad bio je Cole Ashley u 79. minuti.

Liverpool nakon pobjede nad Aston Ville nije uspio održati pobjednički ritam, a pokleknuo je u Londonu kod West Hama gdje je izvukao samo neriješeno. Domaća momčad je povela u 38. minuti preko Sinclara, dok su se gosti izvukli tek u 88. minuti zahvaljujući Owenu. Igor Bišćan podijelio je sudbinu Bokšića i Balabana, te je i on gledao utakmicu s tribina.

Od ostalih rezultata svakako treba spomenuti visoku pobjedu Ipswicha od 5:0 nad Sunderlandom, te gostujuću pobjedu Charltona od 3:0 nad Evertonom.

Rezultati: Ipswich - Sunderland 5:0, Arsenal - Middlesbrough 2:1, Everton - Charlton 0:3, Newcastle - Chelsea 1:2, Southampton - Leeds 0:1, Blackburn - Derby 0:1, Bolton - Leicester 2:2, Aston Villa Tottenham 1:1, West Ham - Liverpool 1:1.