Francuska: Pobjedonosni start Zorana Vujovića

Ivor Krapac • nedjelja, 09.12.2001.

Slika 1 od 1.

17. kolo "Le Championnata", posljednje u prvom dijelu prvenstva, je donijelo kompliciranje situacije na vrhu - poraz vodećeg Lensa u Guingampu je omogućio glavnim pratiteljima, Lyonu i Auxerreu, približavanje na samo dva, odnosno tri boda zaostatka.

Najburnije je, ipak, bilo u Marseilleu, gdje je Olympique, kojeg je s klupe prvi put vodio Zoran Vujović, sa 3-2 "slomio" Lorient. Utakmica je donijela težak zadatak za domaće, čija je vrata standardnih 90 minuta čuvao Vedran Runje - gosti su, nakon vodećeg pogotka Jurgena Cavensa u 24. minuti za Olympique, golovima Seydoua Keite (32.) i Pascala Feindouna (53.) došli do 2-1, no domaći su ipak, zahvaljujući Jeromeu Leroyu u 73. i Luisu Moreiri (dalekometni slobodni udarac) u 85., uspjeli okrenuti i doći do desetog mjesta ljestvice.

Vezane vijesti

Nešto manje dramatični preokret se dogodio u Nantesu, no tu nije bilo sreće za domaće - igrači Montpelliera su, nakon pogotka Victora Bonille za aktualne prvake u 60., uzeli puni plijen golovima Francka Silvestrea (63.) i Fodea Mansarea (80.). Branitelji naslova su, tako, i nakon pola prvenstva ostali posljednji...

Vrh i dalje pripada Lensu, no "žuto-crveni" se u ovom kolu nisu proslavili - "pali" su u Guingampu pogotkom Cedrica Bardona (sa čak 30 metara!) u 50. minuti, a to su iskoristili Auxerre i Lyon. "Lavovi" su na svom Gerlandu autogolom Jeromea Bonnissela u posljednjoj minuti slavili protiv Bordeauxa, a Auxerre je zadao nove glavobolje Didieru Deschampsu slomivši Monaco, za kojeg je Dado Pršo odradio cijelu utakmicu, s 2-0 pogocima Philippea Mexesa u 56. i Djibrila Cissea u 68. minuti.

Od vodećeg četverca loše je, osim Lensa, prošao i Lille, koji je kod kuće iznenađujuće izgubio od Sochauxa. Momčad Vahida Halihodžića je "potopio" Pierre-Alain Frau pogocima u 17. i 56. minuti, izjednačenje Bruna Cheyroua u 44. je, pokazalo se, bilo samo privremeno...

Rezultati 17. kola: Nantes - Montpellier 1-2, Bastia - Troyes 2-0, Guingamp - Lens 1-0, Marseille - Lorient 3-2, Sedan - Rennes 0-0, Auxerre - Monaco 2-0, Metz - Paris SG 0-2, Lille - Sochaux 1-2, Lyon - Bordeaux 1-0.