Francuska: Lens opet pobjegao pratnji

Ivor Krapac • srijeda, 19.12.2001.

Slika 1 od 1.

Prvo je kolo drugog dijela "Le Championnata", a 18. ukupno, donijelo sjajne vijesti za vodeći Lens - osim uvjerljivih 3-0 protiv Nantesa žuto-crveni su mogli proslaviti odlazak na pet bodova prednosti nakon "kašljucanja" svojih glavnih konkurenata, Auxerrea i Lyona. No, dok se Auxerreovih 0-0 u Parizu može okarakterizirati solidnim poslom, Lyonov poraz u Sedanu ne može prići ni blizu toj kategoriji.

Vodeća momčad lige je "razbila" i dalje očajne aktualne prvake pogocima Sibierskog (lijepim "škaricama" u 47. minuti), Sakhoa (51., iz jedanaesterca) i 19-godišnjeg Matthieua Buchera (79.). Sve je, zapravo, zakuhao Nantesov Salomon Olembe, koji je nakon 33 minute ostavio suigrače u neugodnoj situaciji pokupivši dva žuta kartona.

Paris SG i Auxerre su odigrali već deseti ovosezonski "remi" Parižana, a Sedan je "slomio" Lyon pogotkom Piusa N'Diefija u 60. minuti. Prvo je poluvrijeme završilo bez odluke nakon pogodaka Celdrana u 9. za domaće i Violeaua minutu kasnije za "lavove". Neatraktivnih 0-0 je, osim u Parizu, viđeno i u susretu Bordeauxa i Olympique Marseillea (Vedran Runje branio svih 90 minuta).

Lille je došao do 33 boda i izjednačenja s Auxerreom i Lyonom slavivši sa 4-2 u Lorientu nakon utakmice s burnim tijekom. Lille je poveo s 2-0 pogocima Sterjovskog (4.) i Bakarija (22.), domaće su "u život" vratili Darcheville (24.) i Chabert (58.), a stvari u korist favorita riješavaju Landrin (64.) i ponovno Sterjovski (82.).

Program 18. kola su "pogodile" i dvije odgode zbog vremenskih nepogoda - Troyes i Metz nisu istrčali, dok su Montpellier i Monaco morali prekinuti u 24. minuti zbog zaleđenog terena.

Rezultati 18. kola: Bordeaux - Marseille 0-0, Lens - Nantes 3-0, Bastia - Guingamp 3-0, Paris SG - Auxerre 0-0, Rennes - Sochaux 1-1, Sedan - Lyon 2-1, Lorient - Lille 2-4, Montpellier - Monaco i Troyes - Metz odgođeno.