Francuska: Odgođene utakmice "razvedrile" Lens

Ivor Krapac • srijeda, 16.01.2002.

Slika 1 od 1.

Vremensko "zatišje" u Francuskoj, barem što se tiče snijega i leda, omogućilo je odrađivanje pet odgođenih utakmica 18. i 19. kola "Le Championnata". Nakon večerašnjeg programa najviše razloga za zadovoljstvo, iako nije igrao, ima vodeći Lens, čiji su pratitelji propustili slaviti u domaćim susretima.

Lyon je, ipak, najviše zakazao, protiv dvanaestoplasirane Bastije očekivali su puno više, barem poneki pogodak, no sve je okončano kako je i započelo, sa 0:0. Nedovoljno za ozbiljnije primicanje vodećoj momčadi prvenstva, koja i dalje drži sedam bodova prednosti, a sad je i na istom broju utakmica s "lavovima". Na istu bi udaljenost mogao stići i Auxerre, koji ima 10 bodova, ali i utakmicu manje od Lensa. Međutim, legendarni Guy Roux nema razloga za zadovoljstvo, jer su njegovi igrači protiv posljednjeg Lorienta "prokockali" 2:0 nakon 53 minute (Djibril Cisse i Philippe Mexes). Točnije, uništio ih je Jean-Claude Darcheville u 70. i, posebno bolno, drugoj minuti sudačke nadoknade...

Lille se na sličan način izvukao protiv Bordeauxa, pogotkom Pascala Cygana za 2:2 dvije minute do kraja. Prije toga goste je dvaput u vodstvo dovodio sjajni Portugalac Pauleta (29. i 75.), a za prvo je izjednačenje bio zaslužan Djezon Boutoille (70.). Seriju kasnih izjednačenja je zaključio Montpellier koji je, nakon četiri uzastopne pobjede, protiv Monaca domaći poraz izbjegao pogotkom Rouvierea u 92. minuti. Momčad Didiera Deschampsa je prema pobjedi u 25. "gurnuo" Shabani Nonda. Metz, pak, u prvoj od svoje četiri odgođene utakmice nije uspio uhvatiti ništa u Troyesu, iako se držao u prvom poluvremenu. No, Loko (46.) i Gousse (67.) su omogućili slavlje domaćina.

Odgođene utakmice, 18. kolo: Montpellier - Monaco 1:1, Troyes - Metz 2:0, 19. kolo: Lyon - Bastia 0:0, Auxerre - Lorient 2:2, Lille - Bordeaux 2:2.