NBA: Jordan opet "sredio" Cavse

Ivor Krapac • petak, 01.02.2002.

Slika 1 od 1.

NBA četvrtak je donio pobjedu Washington Wizardsa u Clevelandu zahvaljujući Michaelu Jordanu, slavlja New Jersey Netsa i Toronto Raptorsa u "sudarima" na vrhu Istoka, petu uzastopnu pobjedu Portland Trailblazersa i četvrti uzastopni domaći poraz San Antonio Spursa...

Michael Jordan (26 poena, osam asista, pet skokova) je još jednom potvrdio da mu Cleveland Cavaliersi odlično leže - MJ je u posljednjim trenucima dvoboja u Gund Areni kod zaostatka 91:92 dobio loptu blizu linije slobodnih bacanja i prezentirao ono što smo često viđali u slavnim danima Bullsa, "neumoljivi" šut za pobjedu. Podsjećanje na velike playoff dvoboje s Cavsima 1992. i ’93, osobito na sličnu situaciju u odlučujućoj utakmici prvog kruga 1989.: "Teško je reći. Bila je slična akcija, sa šutem na liniji slobodnih bacanja, no tad sam loptu dobio s druge strane", rekao je Jordan. "Svi u dvorani su znali kome ide lopta, odigrali smo sve kako treba. Iznenadilo me što me nitko nije pokrio." Cavsi su očito još slavili koš Chrisa Mihma 1,6 sekundi prije kraja, koji im je, činilo se, donio pobjedu... Jordana je s 20 poena pratio Chris Whitney, a nakon 17 utakmica pauze zbog ozljede prepona vratio se, s deset poena u 17 minuta, Richard Hamilton. Domaće je s 21 poenom predvodio Wesley Person.

Navijači New Jersey Netsa su opet vidjeli koliko znači Jason Kidd - prvi play Istoka, vjerojatno i lige, je sa svojim 42. triple-doubleom u karijeri (četiri ove sezone), 21 poen, 13 asista i deset skokova, najzaslužniji za 125:100 u susretu prve i druge momčadi Istoka, Netsa i Milwaukee Bucksa. New Jersey nije slavio protiv jučerašnjih protivnika u šest posljednjih susreta, od 18.3.2000. Kidd je i to promijenio: "Ne moram zabijati, ne moram ganjati triple-double svake večeri da bismo pobjeđivali. Radim ono što je momčadi potrebno, uzimam sve što utakmica ponudi. Nekad mi krene, nekad ne." Jučer je i poentirao, s 18 koševa u drugom poluvremenu, na "velikom odmoru" je bilo 57:54, pomogao je u bijegu do uvjerljive pobjede. Pridružili su mu se Kerry Kittles (21 poen, 20 u prvoj četvrtini koja je donijela 43:26 za Netse), Todd MacCulloch (20 poena, 11 skokova) i Richard Jefferson (21 poen), a kod gostiju je najbolji bio Glenn Robinson s 23 poena.

Toronto Raptorsi su preokrenuli -17 sredinom i -12 krajem treće četvrtine za 97:92 protiv Boston Celticsa uz 27 poena i deset skokova Vincea Cartera, važnu ukradenu loptu i slobodno bacanje Chrisa Childsa (šest poena, devet asista) za 93:90 trinaest sekundi do kraja, kad je Carter već bio na klupi zbog šest prekršaja, te 16 poena Keona Clarka. Celticse je vodio All Star dvojac Antoine Walker (25 poena, deset skokova) - Paul Pierce (22 koša).

LA Clippersi (Michael Olowakandi 20 poena i 12 skokova, Elton Brand 19 i 14) su, nakon Dallas Mavericksa, u gostima s 91:87 "skinuli" i San Antonio Spurse (23 poena i 16 skokova Tima Duncana) koji u Alamodomeu imaju četiri poraza u nizu, 33 poena Stevea Nasha je odvelo Maverickse do 95:91 protiv Houston Rocketsa (Steve Francis 30), a Portland Trailblazersi su ubilježili petu uzastopnu pobjedu, 105:97 protiv Phoenix Sunsa, uz po 20 poena Rasheeda Wallacea i Bonzija Wellsa. Sacramento Kingsi su, pak, bez Chrisa Webbera, jedna utakmica i 7500$ kazne zbog udaranja Utahovog Jarrona Collinsa laktom u subotnjem dvoboju, slavili 99:95 protiv Seattle Sonicsa uz 32 poena "novopečenog" All Stara Predraga Stojakovića.