Francuska: Lens zadržao veliku prednost

Ivor Krapac • nedjelja, 03.02.2002.

Slika 1 od 1.

"Le Championnat" je u 24. kolu donio još jedan korak bliže naslovu za Lens - "žuto-crveni" su na svom Felix-Bollaertu slavili protiv Monaca pogotkom Antoinea Sibierskog u devetoj minuti, a junak je, osim jedinog strijelca, bio i vratar Guillaume Warmuz, koji je u drugom poluvremenu, u razdoblju velikog pritiska gostiju, dvaput "skinuo" opasne udarce Marcela Gallarda. Didier Deschamps je ponovno angažirao Dadu Pršu svih 90 minuta, no rođeni Zadranin je većim dijelom utakmice bio usamljen u napadu.

Lyon je zadržao osam bodova zaostatka za vodećom momčadi prvenstva nakon uvjerljivih 4:1 protiv slabog Metza. No događaj iz sedme minute, pogodak Geralda Baticlea koji je privremeno "zaledio" Gerland, nije sugerirao takav kraj. "Izrežirali" su ga Eric Carriere u 11. lijepim udarcem iz daljine i Sidney Govou u 58. sjajnim volejem, te, nakon preciznih akcija, Sonny Anderson (85.) i Pegguy Luyindula (90.). Ostale momčadi iz vrha nisu zabilježile pobjede - Paris SG je s 0:0 u Montpellieru došao do svog "najdražeg" rezultata, 12. ovosezonskog remija, a Auxerre je, također bez pogodaka, prošao Guingamp.

Lille je, pak, nastavio veliki pad - do 13. kola igrači Vahida Halilhodžića nisu znali za poraz, a nakon jučerašnjih 0:1 u Bastiji (Beneforti u 55.) ih imaju već šest... Nije ni čudno što su "skliznuli" na šesto mjesto na ljestvici kojeg, uz 35 bodova, dijele s Troyesom i Bordeauxom. Troyesu je 24. kolo donijelo domaćih 1:1 s Rennesom, Loko u 15. za domaće, a Le Roux dvadeset minuta kasnije iz jedanaesterca za goste, dok je Bordeaux s teških 2:1 kod kuće "slomio" posljednjeplasirani Lorient. Sva su tri pogotka stigla iz najstrožih kazni - vodeći strijelac lige Pedro Pauleta je zabio svoj 16., u 15. minuti, i 17., u posljednjim trenucima, ovosezonski pogodak, a gostima je privremeno izjednačenje u 46. minuti donio Portugalčev prvi pratitelj Jean-Claude Darcheville svojim 14. ligaškim golom. Darcheville je u tom trenutku bio junak, no u 63. se, zaradivši isključenje, prometnuo u tragičara...

Mini-derbi kola, jači po imenima nego po ovosezonskoj formi, su odigrali Nantes i Olympique Marseille, a slavili su, s 3:1, aktualni prvaci, koji su sve dalje od začelja i izdanja iz prvog dijela prvenstva. No, prvi "udarac", pogodak Wilfrieda Dalmata u 22. minuti, su pružili gosti, za koje je na vratima cijelu utakmicu odradio Vedran Runje. Za preokret i zadovoljstvo navijača na La Beaujoireu najviše zasluga nosi dvostruki strijelac Mathieu Berson (35. i 44.), a domaće je razveselio i Stefano Torrisi autogolom u 39. minuti. Nesretnom trenutku za Talijana, donedavnog člana Parme, je pridonio i Runje nepotrebnim dalekim istrčavanjem. Torrisijevo vraćanje lopte glavom je otišlo prema nezaštićenoj mreži...

Rezultati 24. kola: Sedan - Sochaux 2:1, Troyes - Rennes 1:1, Bastia - Lille 1:0, Bordeaux - Lorient 2:1, Guingamp - Auxerre 0:0, Lens - Monaco 1:0, Lyon - Metz 4:1, Montpellier - Paris SG 0:0, Nantes - Marseille 3:1.