Francuska: Auxerre slavio u derbiju

Ivor Krapac • četvrtak, 07.02.2002.

Slika 1 od 1.

U najzanimljivijem susretu 25. kola "Le Championnata" Auxerre je na svom "Abbe Deschampsu" s 1:0 bio bolji od vodećeg Lensa. Pogodak odluke je, udarcem sa 16-ak metara, za momčad Guya Rouxa u 68. minuti postigao Olivier Kapo. Isti rezultat, protiv Bordeauxa, je Paris SG-u bio dovoljan za držanje trećeg mjesta ispred Auxerrea, dijeli ih samo gol-razlika i dvije utakmice više Parižana... "Park prinčeva" je večeras u 77. minuti razveselio Frederic Dehu.

Treći ovosezonski poraz Lensu nije donio veliku štetu, jer je najbliži pratitelj Lyon propuštanjem maksimalnog "ulova" u Rennesu zaostatak smanjio na, još uvijek velikih, sedam bodova. Za goste je ishod mogao biti i lošiji - izvukao ih je dvostruki strijelac Sonny Anderson, koji je, nakon poentiranja u 17. minuti, izborio neriješeni ishod pogotkom iza 90., u sudačkoj nadoknadi. Lyon je većim dijelom utakmice igrao s čovjekom manje, isključenje Edmilsona u 28. minuti, što su za "dovlačenje" Rennesa na korak do pobjede iskoristili Arribage (23.) i Battles (29., iz jedanaesterca).

Olympique Marseille se, ovaj put bez Vedrana Runje kojeg, uz ozljedu Ahilove tetive, muče i kritike Bernarda Tapiea, još jednom namučio s momčadi iz "podruma" lige - Guingamp je na "Velodromeu" slomljen tek 20 minuta do kraja jedanaestercem Rivere za 2:1. Domaće je u vodstvo u 21. minuti, svojim prvim pogotkom za Olympique nakon nedavnog dolaska iz Lensa, doveo Lamine Sakho, a za goste je privremeno izjednačenje četiri minute kasnije postigao Hakim Saci. Domaći su mogli i ranije do novog vodstva, no Alfonso je nakon pola sata igre iz jedanaesterca pogodio vratnicu...

Nantes je, nakon šest uspješnih kola, u Metzu ponovno doživio poraz, aktualne prvake su slomili Proment (42.) i Bastien (90.), Monaco, s Dadom Pršom svih 90 minuta, je s Bastijom kod kuće odigrao samo 1:1, Vairelles u 33. iz jedanaesterca za goste i Nyarko u 65. za domaće, a isto se dogodilo Lilleu u utakmici sa Sedanom. Momčad Vahida Halilhodžića je, nakon vodstva gostiju zaslugom Poueysa (9.), izvukao pogodak Sterjovskog pet minuta do poluvremena...

Rezultati 25. kola: Auxerre - Lens 1:0, Lille - Sedan 1:1, Lorient - Montpellier 1:0, Marseille - Guingamp 2:1, Metz - Nantes 2:0, Monaco - Bastia 1:1, Sochaux - Troyes 2:2, Rennes - Lyon 2:2, Paris SG - Bordeaux 1:0.