Francuska: Lorient "usporio" Lens

Ivor Krapac • nedjelja, 17.02.2002.

Slika 1 od 1.

Lyon je u derbiju 26. kola "Le Championnata" uvjerljivom večerašnjom pobjedom nad Paris SG-om smanjio prednost prvoplasiranog Lensa na samo dva boda, uz utakmicu više "lavova". Susret na Gerlandu je riješen u drugom poluvremenu - raspadanje gostiju je počelo autogolom Dehua u 62. minuti, a završilo nakon isključenja Gabriela Heinzea u 69. pogocima Sonnya Andersona i Juninha.

Lens je propustio uzeti sve u, na papiru, najlakšem zadatku, "sudaru" s posljednjeplasiranim Lorientom. Vodeća momčad prvenstva je krenula sjajno, pogotkom Charles-Edouarda Coridona u desetoj minuti, no sve je "pokvario" drugi strijelac lige Jean-Claude Darcheville minutu do poluvremena. Petnaesti ovosezonski Darchevilleov pogodak je došao nakon sjajnog prodora pokraj dvojice domaćih i pravog udarca lijevom nogom...

Auxerre je došao do trećeg mjesta, ispred PSG-a, "preživjevši" teško gostovanje u Troyesu. Za 2:1 momčadi Guya Rouxa najviše zasluga nosi najperspektivniji francuski napadač Djibril Cisse - 20-godišnji treći strijelac lige je u četvrtoj minuti zabio 14. put ove sezone, a sudjelovao je i u potvrdi pobjede, pogotku Lionela Mathisa u 56. Nicolas Gousse je u 67. uspio tek ublažiti poraz domaćina.

Lille je prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede neočekivanim slavljem u Nantesu, 1:0 pogotkom Sterjovskog u 70., Pedro Pauleta je svojim 18. i 19. ligaškim golom "podebljao" vodstvo na listi strijelaca, dodao i velike zasluge za treće veselje Bordeauxa, autogol Moulleca, u 3:1 pobjedi nad Montpellierom, a Monaco je u Sedanu ponovno pokazao blijedo lice, odigravši samo 0:0.

Olympique Marseille je pak, u utakmici koja je sa subote prebačena na nedjelju zbog poplavljenog terena Velodromea, slavio teških 1:0 protiv Metza pogotkom Laminea Sakhoa krajem poluvremena. Vedran Runje je, nakon pauze u prošlom kolu, cijelu utakmicu branio vrata domaćina...

Rezultati 26. kola: Bastia - Sochaux 3:0, Bordeaux - Montpellier 3:1, Guingamp - Rennes 1:1, Lens - Lorient 1:1, Troyes - Auxerre 1:2, Sedan - Monaco 0:0, Nantes - Lille 0:1, Marseille - Metz 1:0, Lyon - Paris SG 3:0.