Francuska: Sochaux pomogao Lensu

Ivor Krapac • nedjelja, 24.02.2002.

Slika 1 od 1.

Sedam kola do kraja "Le Championnata" situacija je ponovno "ružičasta" za vodeći Lens - pobjeda Sochauxa nad Lyonom je "žuto-crvene" odvela na pet bodova prednosti, uz utakmicu manje. U ozbiljnoj utrci za vrh je i Auxerre, sedam bodova i susret manje u odnosu na Lens.

Lyon je još jednom podsjetio na gostujuće probleme - svih sedam poraza je doživio "vani". Ovaj put ih je iznenadio Sochaux, a aktivan je, na oba kraja terena, bio Sidney Govou. Lyonov napadač je u 40. autogolom doveo domaće u vodstvo, a deset minuta kasnije je pogodio i u "pravu" mrežu. Igra okruglih brojki se završila odlučujućim trenutkom utakmice - Pierre-Alain Frau je zabio u 70. minuti.

Lens je, nakon dva kola bez pobjede, i protiv Montpelliera "preživio" teška iskušenja - gosti su skoro sat vremena imali igrača više, isključenje Ferdinanda Colya u 33. minuti, u 14. i jedanaesterac, kojeg je promašio Cedric Barbosa... Kazna je stigla pogocima El-Hadjija Dioufa u 44. i Stephanea Pedrona u 66. minuti, smanjenje Pascala Fugiera je stiglo prekasno. Završilo je s 2:1.

Auxerreu je na "jelovniku" bio Nantes, koji se već odavno oprostio od obrane naslova, a jedini mu je cilj održanje u prvoligaškom društvu... "Kanarinci" će svoje bodove spasa, ipak, morati tražiti drugdje - na neugodnom gostovanju ih je, osim momčadi Guya Rouxa, "pokopalo" i isključenje Maura Cetta nakon pola sata. Tada je bilo 1:1, Djibril Cisse, koji opet redovno zabija, u 19. za domaće, Viorel Moldovan sedam minuta kasnije za goste, a odluka je pala pogotkom Arnauda Gonzalesa u 78. "Žuto-zeleni" su u tom trenutku bili s devetoricom, Da Rocha je bio privremeno odsutan zbog ozljede...

Paris SG nije imao problema protiv Sedana, 3:0 zahvaljujući Mikelu Arteti, u 23. minuti iz jedanaesterca nakon faula i crvenog kartona Elzearda, Alexu (82.), te Edouardu Cisseu (90.), a Bordeaux je proslavio 2:1 u Metzu. Domaći su poveli u 36. pogotkom Josepha-Desirea Joba, no stvari u očekivanom smjeru odvode Pauleta u 70., dvadeseti pogodak prvog strijelca lige, te Vikash Dhorasoo sedam minuta do kraja.

Posljednja je utakmica kola, u nedjelju navečer, donijela drugu uzastopnu pobjedu Lillea, 2:0 protiv i dalje "toplo-hladnog" Olympique Marseillea. Strijelci su bili Bruno Cheyrou u 33. i Dagui Bakari u 90. minuti, a Vedran Runje je cijeli susret čuvao vrata gostiju.

Rezultati 27. kola: Auxerre - Nantes 2:1, Lorient - Troyes 1:0, Metz - Bordeaux 1:2, Monaco - Guingamp 3:1, Paris SG - Sedan 3:0, Rennes - Bastia 2:1, Montpellier - Lens 1:2, Sochaux - Lyon 2:1, Lille - Marseille 2:0.