Francuska: Lens sve bliže cilju

Ivor Krapac • srijeda, 06.03.2002.

Slika 1 od 1.

Šest kola - šest bodova prednosti... Dovoljno za Lens? Do kraja Le Championnata vodeća momčad će morati izbjeći "mine" na četiri gostovanja, između ostalog i protiv drugoplasiranog Lyona u posljednjem kolu. Izvan utrke nije ni Auxerre, trenutno četvrtoplasirani s 11 bodova, ali i čak tri utakmice manje od "žuto-crvenih".

Lensu je 28. kolo donijelo 2:0 protiv Rennesa, Lyon je teško, s 1:0, "slomio" Monaco, a Auxerre nije dovršio jučerašnji dvoboj u Marseilleu - nakon 57 minuta pri vodstvu domaćina, pogodak Swierczewskog, "umiješala" se jaka kiša. Taj susret će se ponoviti, no još nije poznat datum...

Vodeću momčad prvenstva je na "Felix-Bollaertu" rasteretio pogodak Antoinea Sibierskog u 15. minuti, sve je u posljednjim trenucima zaključio Stephane Pedron, a Lyon je do tri boda doveo Sonny Anderson u 53.

Utrka za kvalifikacije Lige prvaka je donijela gubitak priključka Bordeauxa. Ovo kolo je momčadi Eliea Baupa donijelo neuspjeh u Sedanu, 0:1 pogotkom Mionneta (52.), dok su u jakoj borbi, trenutno izjednačeni na trećem mjestu sa 48 bodova, ostali Lille i PSG. Parižani su proslavili minimalnu pobjedu u Bastiji, Ogbeche u 49., a Lilleu je isto uspjelo u Metzu pogotkom Bakarija u 18. minuti.

Branitelj naslova Nantes je zadržao "glavobolje" oko opstanka nakon samo 0:0 kod kuće sa Sochauxom, a efikasnost kola su "pojačali" Guingamp i Lorient. Domaći su proslavili 4:3, uz dva pogotka Carnota...

Rezultati 28. kola: Bastia - Paris SG 0:1, Lens - Rennes 2:0, Nantes - Sochaux 0:0, Metz - Lille 0:1, Lyon - Monaco 1:0, Troyes - Montpellier 2:0, Sedan - Bordeaux 1:0, Guingamp - Lorient 4:3, Marseille - Auxerre 1:0, prekinuto zbog kiše.