Talijani teško s Amerikancima, poraz Meksika

Ivor Krapac • četvrtak, 14.02.2002.

Prva je etapa priprema za Svjetsko prvenstvo donijela nekoliko zanimljivih prijateljskih utakmica. "Na djelu" su bila i dva naša suparnika u Japanu, Meksiko i Italija.

Reprezentativci Italije nisu blistali pred 25 493 gledatelja u Cataniji, no reprezentacija SAD-a je, dosta nepravedno, ipak ispraćena s porazom. Domaće navijače je razveselila dobra akcija trojice "rezervista", ušli na poluvremenu, Gianluce Zambrotte, Massima Marazzine i Alessandra Del Piera u 63. minuti - Del Piero je lako poentirao na nesebičnu asistenciju debitanta Marazzine... Gosti su najveću priliku imali sredinom prvog dijela - Landon Donovan je, nakon hvatanja nespretnog dodavanja Cristiana Zanettija, "oči u oči" s Toldom pogodio stativu.

Vezane vijesti

Meksiko je, pak, u Phoenixu, SAD, pred 25 000 gledatelja "ugostio" reprezentaciju Jugoslavije, koja je trebala "glumiti" naše - i izgubio, s 2:1. Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu - Jugoslaveni su poveli 2:0 pogocima Mateje Kežmana (37.) i Save Miloševića (43.), a Meksikanci, bez pomoći igrača koji nastupaju u Europi (Marquez, Palencia, Blanco), do kraja stigli samo smanjiti pogotkom Jesusa Mendoze u 75. minuti. Gosti su u posljednjih deset minuta uspjeli sačuvati pobjedu s igračem manje, isključenje Dejana Stankovića...

Španjolci i Portugalci su na Olimpijskom stadionu u Barceloni odigrali 1:1, Jorge Costa u 28. za goste i Morientes u 41. za domaće, a iste su ishode vidjeli i gledatelji u Cardiffu, Wales (Bellamy, 34.) - Argentina (Cruz, 61.), te Amsterdamu, Nizozemska (Kluivert, 27.) - Engleska (Vassell, 61.). Na klupi Nizozemaca je sjedio novi-stari izbornik Dick Advocaat.

Belgijci su u Bruxellesu pogotkom Tanghea slavili protiv Norveške, Francuzi u Parizu ubilježili 2:1 protiv Rumunjske, a Nijemci u Kaiserslauternu sa 7:1, hattrick Klosea, "razbili" Izrael...