Italija: Raspucani lideri - odluka u zadnjem kolu

Bernard Jurišić • nedjelja, 28.04.2002.

Vrlo slična situacija kao i u njemačkoj Bundesligi, dočekat će zadnjih 90 minuta u talijanskoj Seriji A. Za titulu prvaka i dalje se bore tri momčadi, udaljene jedna od druge za po jedan bod. Sva tri vodeća u 33. kolu uvjerljivo su nadvladali svoje rivale i najavili da su spremni za odlučujućih 90 minuta naredne nedjelje.

Inter se najviše mučio, ako se pobjeda od 3:1 tako može nazvati. Napadački tandem Ronaldo - Vieri napokon je spojen od prve minute, a upravo je Brazilac bio ponajbolji igrač susreta. Nakon 1:1 u prvom dijelu (Cordoba u 7. - Matuzalem u 36.), tri boda na konto Milaneza stigla su iz dva prekrasna slobodna udarca Recobe (71.) i Ronalda (78.). Recibonom pogotku prethodilo je isključenje Sommesea, a do kraja je put u svlačionicu zaradio i drugi igrač gostiju - strijelac Matuzalem.

Juventus i Roma s 5 pogodaka u mreži ispratili su Bresciju i Chievo. Prvi strijelac lige David Trezeguet nadmetao se s Del Pierom u festivalu pogodaka. Francuz je pobijedio s 3:2, a posljednji od njegova tri pogotka namjestio mu je Igor Tudor, koji je u igru ušao u 33. minuti. Kod Rome, Vincenzo Montella ove sezone nema s s kim nadmetati, Batistuta je potpuno van golgeterske forme, a Del Vecchio je daleko od Montellinog standarda. "Aeroplanino" je zabio "hat-trick", po jedan su pridodali Emerson i Cassano.

Vezane vijesti

U borbi za posljednje mjesto za Ligu prvaka, Milan je pobjedom u Veroni stekao značajnu prednost, jer u posljednjem kolu igra kod kuće protiv Leccea, koji igra tek za prestiž. Ante Šerić je za Veronu igrao do zadnje minute, kada ga je zamijenio Adailton. Bologna je torpedirala Lazio i tako najviše odmogla - Interu, jer Lazialima opasno visi izlazak na europsku scenu, ukoliko ne pobijede Inter u posljednjem kolu.

Parma i Udinese su pobjedama u 90. minuti u Firenzi i Lecceu, osigurali opstanak i rasterećeni mogu igrati u posljednjem kolu. Udinese će opstanak proslaviti u utakmici s Juventusom, koji traži pobjedu za "scudetto". Tomislav Rukavina dospio je u momčad Venezije opet nakon dugo vremena, odigravši zadnjih 25 minuta protiv Torina. U momčadi Venezije igrao je i Mario Cvitanović.

Dakle, zadnje kolo će dati odgovor na upitnik o prvaku Italije. Inter jedini ima sve u svojim rukama, ali i najteži ispit - gostuje kod Lazija u Rimu. Lazio mora pobijediti, inače neće vidjeti Europu dogodine, bit će to sigurno sjajna utakmica. Juventus gostuje kod rasterećenog Udinesea, a Roma kod Torina, koji također nema rezultatskih imperativa. Na dnu, Brescia je u najtežoj poziciji, samo je pobjeda održava u nadi da će se spasiti, uz osluškivanje rezultata iz Piacenze, gdje će se igrati prava majstorica za opstanak, između Piacenze i Verone.

Rezultati 33. kola: Atalanta - Perugia - 2:1, Bologna - Lazio - 2:0, Fiorentina - Parma - 1:2, Inter - Piacenza - 3:1, Juventus - Brescia - 5:0, Lecce - Udinese - 1:2, Roma - Chievo - 5:0, Venezia - Torino - 1:1, Verona - Milan - 1:2.

Raspored 34. kola: Milan - Lecce, Chievo - Atalanta, Brescia - Bologna, Perugia - Fiorentina, Udinese - Juventus, Torino - Roma, Parma - Venezia, Piacenza - Verona, Lazio - Inter