SAD pobjednik Gold Cupa

Alan Sinovčić • nedjelja, 03.02.2002.

Slika 1 od 1.

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država osvojila je prvo mjesto na Gold Cupu finalnom pobjedom nad selekcijom Kostarike rezultatom 2:0. Amerikanci su do pobjede došli potpuno zasluženo, nakon bolje igre tijekom svih 90 minuta igre. Udarni napadač i najbolji igrač Kostarikanaca Paulo Wanchope bio je prilično nezamjetan, a ni njegovi kolege iz ofanzivnog dijela sastava nisu tijekom utakmice pokazali puno kvalitetnih poteza, pa su do kraja utakmice tek pet puta šutirali prema golu.

Amerikanci su poveli golom Wolffa koji je iz kontranapada poentirao nakon što mu je odličnu dugu loptu uputio Frankie Hejduk. Wolff je pretrčao braniča Kostarike Luisa Marina i pogodio lijevi donji kut vratara Ericka Lonnisa. Niti nakon primljenog gola Kostarikanci nisu uspjeli razbiti igru, Amerikanci su i dalje napadali i do kraja poluvremena imali još dvije izgledne prilike. Cobi Jones i Landon Donovan su imali izgledne prilike koje nisu iskuristili. Na 2:0 povisio je Jeff Agoos lijepim golom iz slobodnog udarca sa 25 metara. Bio je to prvi njegov gol nakon šest godina. U nastavku igre reprezentativci SAD kontrolirali su igru i rutinirano odigrali do posljednjeg sučevog zvižduka.

SAD: Kasey Keller; Carlos Bocanegra, Jeff Agoos, Pablo Mastroeni, Frankie Hejduk; Eddie Lewis, Chris Armas, Landon Donovan, Cobi Jones (Brian West, 84); Josh Wolff (Richie Williams, 78), Brian McBride (Clint Mathis, 89).

KOSTARIKA: Erick Lonnis; Carlos Castro (William Sunsing, 71), Luis Marin (Walter Centeno, 46), Gilberto Martinez, Reynaldo Parks; Steven Bryce, Mauricio Solis, Wilmer Lopez, Harold Wallace (Hernan Medford, 59); Ronald Gomez, Paulo Cesar Wanchope.