Engleska: Liverpoolu derbi protiv Leedsa

Hrvoje Niče • nedjelja, 03.02.2002.

Slika 1 od 1.

U derbiju 25. kola engleske lige između Leedsa i Liverpoola na prepunom Elland Roadu "redsi" su uništili Leeds. Već u početku susreta nazirala se dobra igra Liverpoola koju su okrunili pogotkom, tj. auto-golom Ferdinanda u 17. minuti. Možda je taj pogodak i unio pomutnju u domaće redove. U 61. i 63. minuti Emile Heskey povećava vodstvo i time se čvrsto nameće na listu putnika za Japan i Koreju. Točku na "i" stavio je vrhunski golgeter Michael Owen u 90. minuti. Za pobjedničku momčad nije nastupio Igor Bišćan, dok se u redovima domaćina niti na koji način nije istakao Australac hrvatskog podrijetla Mark Viduka.

U jučerašnjim susretima Macchester se visokom pobjedom nad Sunderlandom od 4:1 održao na prvoj poziciji. Već u prvom poluvremenu na Old Traffordu je bilo riješeno pitanje kako pobjednika, tako i rezultata. Phill Neville u 6. minuti postiže prvi zgoditak za "crvene vragove", no već u 12. minuti Phillips smanjuje vodstvo, no od tada sistematska igra Manchestera dolazi do izražaja kojoj se niti u jednom segmentu nisu mogli suprotstaviti gosti. Beckham u 25. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo, da bi tri minuti potom Van Nistelrooy povisio vodstvo. S bijele točke isti je igrač u 44. minuti riješio sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće i bilo.

U zanimljivom susretu na St. James Parku "svrake" su uspjele pobijediti ugodno iznenađenje s početka sezone - Bolton. Gardner je u 19. minuti bio strijelac za goste, no tri minute potom Alan Shearer uspijeva dovesti svoju ekipu do izjednačenja. Gosti su opet poveli, no ovaj put preko Southalla u 34. minuti. Shearres je po drugi put morao spašavati svoju momčad, i to čini još prije odlaska na odmor, točnije u 43. minuti. Konačnog pobjednika odlučuje Bellamy u 79. minuti postigavši pobjedonosni pogodak za Newcastle.

Niti Chelesa nije imala lagan put do tri bod, no ona je u gostima uspjela doći do pobjede, te se na taj način uspjela održati u kakvoj takvoj borbi za prvo mjesto. Iako realno gledajući, puno će ih koštati gubici bodova kod "manjih" klubova. Leicester je u 24. minuti poveo preko Scowcrofta, a isti je igrač ponovno doveo svoju momčad u vodstvo u 68. minuti. U međuvremenu je Hasselbaink uspio izjednačiti u 61. minuti, a drugo izjednačenje je izvukao Zola u 79. minuti. Pobjedu je gostima donio tamnoputi napadač Hassellbaink u 90. minuti. Naš Mario Stanić je u 43. minuti dobio žuti karton zbog igranja rukom, dok je već u 45. minuti bio zamijenjen Forssellsom.

Od ostalih rezultatatreba spomenuti poraz Tottenhama protiv Derbya u gostima, te neriješen rezultat između Arsenala i Southamptona.

Rezultati 25. kola: Arsenal - Southampton 1:1, Derby - Tottenham 1:0, Everton - Ipswich 1:2, Fulham - Aston Villa 0:0, Leicester - Chelsea 2:3, Manchester United - Sunderland 4:1, Newcastle United - Bolton 3:2, West Ham United - Blackburn 2:0, Leeds - Liverpool 0:4, Middlesbrough - Charlton 0:0.