Osijek - Čakovec: Triler na slavonski način

Dragan Kovač • nedjelja, 13.08.2000.

Gledatelji više stvarno ne znaju što mogu očekivati dolazeći na utakmice u Gradski vrt. Ova je utakmica bila jedna od najčudnijih u posljednje vrijeme. Čitajte dalje...

Počelo je iznenađujuće - prilikom Čakovca. Gosti se nisu preplašili renomiranog protivnika i napali su već u drugoj minuti, međutim obrana Osijeka, koja je danas bila vrlo slaba, uspjela je izbiti loptu ispred praznog gola. U četvrtoj minuti svima je "pao mrak na oči" - ugasili se rasvjeta na stadionu! Stanka je trajala oko pet minuta, nakon čega je utakmica nastavljena. Osječani su preuzeli igru u svoje ruke i - napadali. Ergović je u desetoj minuti odlično pucao glavom, no pokraj gola. U 13. minuti krasno je slobodan udarac izveo Krstulović, no vratar gostiju još bolje brani. U 25. minuti Osječani su "složili" još jednu lijepu akciju, no opet bez pogotka - lopta je prohujala kraj vratareve desne spojnice. Ovaj period igre je obilježio i izlazak iz igre kapetana bijelo-plavih Ive Ergovića. Riječ je bila o ozljedi, nadamo se ne preozbiljnoj. U tom periodu igre je uslijedilo i prvo isključenje - drugi žuti karton dobio je igrač Čakovca Zoran Brlenić.

Uslijedilo je malo zatišje, a tada se dogodio vjerojatno najljepši potez na utakmici. Turković je ušao u šesnaesterac i proslijedio loptu do Mitua koji se našao u nezavidnoj poziciji. Međutim, krasno je "slomio" obrambenog igrača Čakovca, okrenuo se i krasnim udarcem pogodio rašlje Čakovca za vodstvo Osijeka - 1:0. No, to nije bilo zadnje uzbuđenje u prvom poluvremenu. Naime, u 45. minuti, nakon nenamjernog starta s leđa, Mario Prišć je na veliko iznenađenje svih prisutnih dobio crveni karton, te su tako momčadi ušle u drugo poluvrijeme igrački poravnate.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, dogodilo se nekoliko "šokova" na obje strane. Prvo su gosti izjednačili rezultat. Po tko zna koji put, Damir Vuica je "proplivao", najbolje se snašao Besnik Prenga i donio veselje svojoj momčadi - 1:1. No, odmah nakon toga Čakovec je ostao s još jednim igračem manje - zbog drugog žutog kartona isključen je Demjanski. Kada su se očekivali napadi Osijeka, uslijedila je još jedna akcija gostiju, totalna zbunjenost osječke obrane, te drugi zgoditak Besnika Prenge. Gostujući igrači su dobili zasluženi pljesak objektivne osječke publike.

Osječani su shvatili da je vrag odnio šalu, te su ponovno počeli napadati. Njihovu premoć okrunio je Mitu svojim drugim pogotkom u 60. minuti - ponovno je asistent bio Bjelica. Gosti iz Čakovca su tada zaigrali klasični bunker, a obrambeni zid je pokušao probiti Beljan. No, vratar gostiju je snažan udarac pod prečku odlično obranio. Na vodstvo domaćih se čekalo sve do 81. minute. Mladi Marijan Vuka je postigao svoj prvijenac u službenim utakmicama, i činilo se - zapečatio sudbinu simpatičnih Čakovčana. Ipak, sve na stadionu je "zaledio" Stjepan Caban koji je svladao danas totalno indisponiranog Domagoja Malovana - 3:3.

U 89. minuti, kada su se gosti već ponadali da bi i sa igračem manje mogli odnijeti veliki bod, dosta loši Ronald Grnja je uspio učiniti jedan pravi potez, glavom je postigao četvrti gol Osijeka i donio domaćinima tri boda. Malo je nedostajalo da Čakovčani ponovno izjednače, i mogu biti tužni što su izgubili bod koji su odličnom i požrtvovnom igrom zaslužili. Osječanima ostaju mnoge brige, jer, blago rečeno - obrambeni dio momčadi je jako "raskliman"...