Italija: Milan jedva do boda u Rimu

Bojan Purić • nedjelja, 03.02.2002.

Slika 1 od 1.

21. dionica talijanskog prvenstva donijela je niz uzbuđenja za "tifose", ali i još jedan skroman dan za hrvatske igrače. Inter je, po tko zna koji put, razočarao ne uspjevši postići pogodak protiv slabijeg Torina. Venezia, za koju nije igrao ni Budan, ni Rukavina, ni Cvitanović, postigla je dobar remi u Bologni.

U šok-utakmici (četiri pogotka, gostujući igrač Corini nije realizirao dva jedanaesterca!) remizirali su Piacenza i Chievo, dok su bez pogodaka odigrali Udinese i Perugia.

Davor Vugrinec igrao je 80 minuta za Lecce protiv nadmoćnijeg Juventusa (3:0 - Conte, Trezeguet, Del Piero), ali nije se proslavio. Ante Šerić pak, ima razloga za zadovoljstvo jer je njegova Verona uspješno obavila posao protiv Atalante.

Parma se probudila uvjerljivom pobjedom u Bresciji, a u posljednjoj utakmici kola, Lazio i Milan odigrali su 1:1, s tim da je Ševčenko tri minute nakon isteka 90. postigao pogodak za spas "rossonera". Tko zna bi li se to dogodilo da u 77. minuti Lazio nije ostao bez dirigenta obrane Fernanda Couta.

Rezultati 21. kola: Inter - Torino 0:0 (subota), Bologna - Venezia 1:1, Brescia - Parma 1:4, Fiorentina - Roma 2:2, Juventus - Lecce 3:0, Piacenza - Chievo 2:2, Udinese - Perugia 0:0, Verona - Atalanta 3:1, Lazio - Milan 1:1.

Na ljestvici vodi Roma s 44 boda, dok Juventus i Inter imaju po bod manje. Chievo je na 37, a Milan ima 33 boda. Slijede: Bologna 32, Verona 31, Lazio 29, Torino 27, Udinese, Perugia 26, Atalanta 25, Parma 24, itd.

U vrhu ljestvice strijelaca sada je prava gužva; čak petorica igrača su postigla po 14 pogodaka: Vieri (Inter), Hubner (Piacenza), Trezeguet (Juventus), Di Vaio (Parma) i Doni (Atalanta). Slijedi ih Ševčenko (Milan) s pogotkom manje..