Italija: Juve odolio Romi

Bojan Purić • nedjelja, 10.02.2002.

Slika 1 od 1.

U derbiju 22. kola Serie A, "bogatog" crvenim kartonima, Juventus je i s desetoricom igrača (Juliano isključen u 40. minuti) izdržao protiv Rome i tako ostao na bod udaljen od rimskog lidera.

Mario Cvitanović odigrao je cijelu utakmicu, ali i zaradio opomenu, u redovima Venezije koja je nadigrala Fiorentinu. Parma je pogotkom Di Vaia pobijedila Lazio, pokazavši da je još uvijek snažna momčad.

Lecce i Verona su odigrali 1:1; za domaće je prvih 63 minuta odradio i naš Davor Vugrinec, a za goste svih 90 Ante Šerić. Bologna (Pecchia, Zauli) je svladala Inter 2:1 (Seedorf).

Utakmica Torino - Piacenza još je jedna od onih koje su okončane remijem 1:1, kao i Milan - Perugia. Atalanta i Brescia "odabrali" su još miroljubiviji remi, nepopularnih 0:0.

Još jučer, Chievo je na vlastitom terenu poražen od Udinesea, čime je i simbolično prekinuta "bajka o provincijalcu".

Rezultati: Chievo - Udinese 1:2 (subota), Atalanta - Brescia 0:0, Bologna - Inter 2:1, Lecce - Verona 1:1, Milan - Perugia 1:1, Parma - Lazio 1:0, Torino - Piacenza 1:1, Venezia - Fiorentina 2:0, Roma - Juventus 0:0.

Na ljestvici vodi Roma s 45 bodova, a slijede: Juventus 44, Inter 43, Chievo 37, Bologna 35, Milan 34, Verona 32, Lazio, Udinese 29, Torino 28, Parma, Perugia 27, Atalanta 26, Piacenza 24, itd.

Najbolji strijelci su Di Vaio iz Parme i Hubner iz Piacenze s po 15 postignutih pogodaka.