Italija: Grande Tudor

Bojan Purić • nedjelja, 10.03.2002.

Slika 1 od 1.

Odigrano je 26. kolo Serie A. Najviše pozornosti privukla su dva derbija, jučerašnji Intera i Juventusa, te današnji gradski derbi Lazija i Rome.

U subotnjem "okršaju titana", Intera i Juventusa, pojavio se i naš Igor Tudor. Nakon duge stanke uzrokovane ozljedom, Tudor je u 22. minuti zamijenio Thurama i u 82. minuti postigao svoj četvrti ovosezonski pogodak, za vodstvo Juvea od 2:1. Ipak, Seedorf je na isteku utakmice, svojim drugim pogotkom u utakmici, poravnao na 2:2.

U utakmici Lazija i Rome, dvoboju koji navijačima i jednog i drugog kluba znači mnogo više od nogometne utakmice, slava je pripala Romi, preko nevjerojatnog Montelle, koji je četvorkom "izbušio" Peruzzija (pridružio se i Totti), pa ni eurogol Stankovića nije bio dostatna utjeha. Nogometni spektakl pomutili su neredi navijača, u kojima su mnogi i ozljeđeni.

Niz pogodaka Davora Vugrineca prekinut je u Bergamu, gdje je Atalanta pobijedila Varaždinčev Lecce. Bologna je na svom terenu dosta lako pobijedila Milan (konačni rezultat postavljen je već u 24. minuti), dok su se Fiorentina i Udinese "odlučili" za 0:0.

Chievo je u Torinu s istoimenim klubom odigrao 2:2 unatoč igrača manje, dok je Piacenza pobijedila Perugiju 2:0. Verona (bez Šerića) je nadvisila Parmu 1:0, a gosti mogu žaliti za propuštenim jedanaestercem. Venezia je izgubila od Brescije 1:2, možda i zato što nisu igrali naši Rukavina, Cvitanović i Budan.

Rezultati: Inter - Juventus 2:2 (subota), Atalanta - Lecce 2:1, Bologna - Milan 2:0, Fiorentina - Udinese 0:0, Piacenza - Perugia 2:0, Torino - Chievo 2:2, Venezia - Brescia 1:1, Verona - Parma 1:0, Lazio - Roma 1:5.

Na ljestvici vode Roma i Inter s po 53 boda, a bod manje ima Juventus. Slijede: Bologna 44, Chievo 40 (-1), Milan 38, Lazio 36, itd.