Varteksu 50. "Kvarnerska"!

Igor Dragozetić • ponedjeljak, 20.05.2002.

Varteks je po prvi puta pobjednik Kvarnerske rivijere. Varaždinska je momčad u finalnom dvoboju u potpunosti nadigrala vršnjake iz Rijeke te ih pobijedila rezultatom 3:1.

Već nakon osam minuta "krojači" dolaze u vodstvo. Kresinger odlično ubacuje s desne strane, a Mujanović prizemnim udarcem s pet metara šalje loptu u mrežu. Izglednijih prilika do kraja pouvremena nije bilo.

U 53. minuti Sačer prolazi "bijelom" obranom, šalje loptu prema mreži, Radman brani, a Kresinger s dva metra odbijenu loptu šalje u mrežu. Već u slijedećoj minuti Kresinger prolazi desnom stranom i preciznim udarcem s petnaestak metara šalje loptu uz desnu vratnicu riječkoga vratara. Počasni pogodak za Rijeku postigao je Sharbini u 74. minuti.

U susretu za treće mjesto Perugia je svladala Veronu rezultatom 3:1.