Ostali sportovi

Puljankama tijesna pobjeda u Velikoj Gorici

Maja Zrnčić • utorak, 12.03.2002.

U utakmici 21. kola prve hrvatske odbojkaške lige Pula IB zabilježila je važnu pobjedu nad izravnim suparnikom ekipom Azene, s kojom se bore za šesto mjesto prvenstvene ljestvice - 3:2.

Utakmica je bila zanimljiva i vrlo napeta, igralo se pet setova i svaki je bio neizvjesan do samog kraja. Prvi set dobila je Pula rezultatom 25:23, dok je Azena slavila u drugom 25:19. U trećem i četvrtom setu vodila se velika borba, oba su završila minimalnom prednošću za pojedinu ekipu (23:25, 26:24). Peti set nije bio manje uzbudljiv, jer se do samog kraja nije znalo tko će odnijeti pobjedu u ovoj veoma izjednačenoj utakmici. Na kraju je presudila veća psihička sprema igračica Pule, a mladoj ekipi Azene nije pomogla ni iskusna igračica Elena Sokolovskaja, koja je predvodila ekipu sa čak 32 poena. Gošće su igrale vrlo ujednačeno, a prednjačila je Kristina Mamić sa 21 poenom.

AZENA - PULA IB 2:3 (23:25, 25:19, 23:25, 26:24, 13:15)
Dvorana srednješkolskog centra Velika Gorica. Gledatelja: 300. Suci: Brlas i Todorić - Rex (oboje Rijeka)

AZENA: Ušic 4, Buđa , Marina Novosel 2, Margareta Novosel 4, Burić, Reščić 3, Horvat 12, Rendulić 6, Dobrić 3, Avlijaš 3, Sokolovskaja 32, Bogović (L). Trener: Vladimir Janković
PULA IB: Milin 7, Dudić 14, Janković 1, Mamić 21, Račić, Filmanovich 6, Kralj (L), Belušic, Kaleb, Stjepanović 7, Breščić 2, Stojadinović. Trener: Bois Breščić