Kup UEFA: Sonny Anderson "potopio" Club Brugge

Davor Sajko • petak, 07.12.2001.

Slika 1 od 1.

U uzvratnim susretima 3. kola Kupa UEFA nastupili su tek dvojica naših igrača. U porazu Club Brugea sudjelovao je i Josip Šimić koji je u 71. minuti susreta ušao umjesto Langea. Imali su Belgijanci odličnih 4:1 iz prvog susreta, međutim Sonny Anderson je s tri pogotka uništio im sve nade o plasmanu u sljedeće kolo Kupa UEFA. Odlučujući pogodak je Anderson postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade što je na kraju bilo dovoljno za veliko slavlje Lyona.

Hertha i Josip Šimunić također nisu uspjeli osigurati 4. kolo Kupa UEFA. U Berlinu je švicarski Servette slavio s visokih 3:0, a mladi hrvatski je reprezentativac odigrao cijeli susret. U preostalim susretima izuzetno je napeto bilo u Parizu gdje je Rangers nakon jedanaesteraca osigurao 4. kolo, dok je drugi klub iz Glasgowa, Celtic, bio lošije sreće i nakon izvođenja jedanaesteraca, od Valncije izbačen iz daljnjeg tijeka natjecanja.

Rezultati uzvratnih susreta: Brøndby - PARMA 0:3, Hertha - SERVETTE 0:3, LILLE - Fiorentina 2:0, Litex - AEK 1:1, Celtic - VALENCIA 1:0 (5:6 –11m), LYON - Club Brugge 3:0, PSV - PAOK 4:1, LEEDS - Grasshoppers 2:2, Sporting - MILAN 1-1, Freiburg - FEYENOORD 2:2, Mallorca - SLOVAN 1:2, INTER - Ipswich 4:1, PSG - RANGERS 0:0 (3:4 11m).