Gold Cup: Salvador i Južna Koreja u četvrtfinalu

Alan Sinovčić • četvrtak, 24.01.2002.

Slika 1 od 1.

Selekcija domaćina predstojećeg Svjetskog nogometnog prvenstva Južna Koreja, plasirala se u četvrtfinale Gold Cupa zahvaljujući bodu osvojenom u srazu s reprezentacijom Kube. Iako su zadovoljni prolaskom u sljedeći krug natjecanja, Korejanci su razočarali igrom protiv nejake Kube.

Unatoč tome što su dominirali tijekom svih 90 minuta, nogometaši Koreje nisu uspjeli materijalizirati ni jednu od svojih prigoda, od kojih je najveća bila ona Leeja Chun Sooa iz 17. minute kada je, izašavši sam pred suparničkog vratara, pucao visoko iznad gola. Za vrijeme cijele utakmice Kubanci su imali tek dvije poluprilike, i nisu se pokazali iole opasnijim suparnicima. Južna Koreja se osvajanjem boda protiv Kube plasirala na drugo mjesto u skupini, iza SAD-a, i igrati će protiv Meksika za prolaz u polufinale.

U drugoj utakmici dana Salvador je bio bolji od svojih starih rivala Guatemale pobjedom 1:0. Prvo poluvrijeme prošlo je u lošoj igri u kojoj nije bilo izrazitih prilika za pogotke. Tek u drugom dijelu obje reprezenatcije su zaigrale više napadački, što je rezultiralo golom u 57. minuti kada je Santos Cabrera, ostavši sam na rubu šesnaesterca, pogodio mrežu Guatemale i tako donio pobjedu koja Salvador vodi u četvrtfinale gdje ih čeka selekcija SAD-a.

Do kraja utakmice igrači Salvadora su se koncentrirali na obranu, jer im je za prolaz u četvrtfinale bio dovoljan i neriješen rezultat. U 67. minuti sudac utakmice je načinio grešku ne dosudivši očigledan jedanaesterac za Guatemalu, nakon što je Salvadorac Victor Velasquez igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Do kraja se Salvador uspio obraniti, pa su sa ova tri boda osvojili drugo mjesto u skupini.

Parovi četvrtfinala (subota/nedjelja) su: Kostarika - Haiti, Kanada - Martinik, Meksiko - Južna Koreja, te SAD - Salvador.