Francuska: Blijedi Lens i Lyon

Ivor Krapac • subota, 13.04.2002.

Slika 1 od 1.

Vrh "Le Championnata" dva kola do kraja postaje sve "napetiji". 32. dionica je donijela novi poraz Lensa i Lyonov domaći remi, što je za povratak u utrku, domaćim slavljem nad Sochauxom, iskoristio Auxerre. Momčad Guya Rouxa ima susret i četiri boda manje od vodećeg Lensa, Lyon je na bodu zaostatka...

Lens je već četiri kola bez pobjede. Ovog su puta vodeći "stradali" na Korzici, kod Bastije koju su, u prvom dijelu prvenstva, na svom stadionu "razbili" sa 7:0! I večeras su dobro krenuli, pogodak Sibierskog u 22. minuti, no u drugom poluvremenu se sve okrenulo. Prince (66.), Jau (81.) i bivši "žuto-crveni" Tony Vairelles (89.) su zadali nove glavobolje gostujućem treneru Joelu Mulleru... Nije smetao ni Vairellesov neiskorišten jedanaesterac, točnije - dobra obrana Warmuza.

Vezane vijesti

Ni Lyon se nije proslavio, samo 0:0 kod kuće s prosječnim Montpellierom. Najveći kladiteljski "zicer" kola je tako "otišao i vjetar"... Moglo je i gore za domaće - od 66. su, nakon isključenja Violeaua, bili s igračem manje. Auxerre se primakao vrhu s 2:0 protiv Sochauxa, koji je pao u posljednjih 20 minuta - Djibril Cisse u 70. i Khalilou Fadiga u 79. minuti.

Ostatak rasporeda za vodeći trojac izgleda ovako: Lens u sljedećem kolu dočekuje "utopljenika" Guingampa, pa ide Lyonu, Lyon, osim "žuto-crvenih" na Gerlandu, ima i Bordeaux u gostima, a Auxerre putuje u Sedan (zaostatak iz 20. kola) i Monaco, pa, u 34. kolu, ugošćuje Rennes.

"Poskliznuće" nekog od vodećih priželjkuje četvrtoplasirani Paris SG, koji je u ovom kolu "pao" na Velodromeu. Olympique, s dobrim Vedranom Runjom na vratima svih 90 minuta, je proslavio 1:0, pogotkom Belgijca Van Buytena u 65. minuti. Uobičajena netrpeljivost domaćih prema Parižanima rezultirala je navijačkim sukobima i 52 lakše ozljeđenih...

Dno ljestvice donosi nezavidan položaj posljednjeplasiranog Lorienta nakon poraza u Nantesu - tri boda zaostatka za Guingampom i Metzom. Guingamp je danas svladao Bordeauxa, a Metz Rennesa... Jedan iz "ugroženog" trojca će se spasiti.

Rezultati 32. kola: Marseille - Paris SG 1:0, Auxerre - Sochaux 2:0, Bastia - Lens 3:1, Lyon - Montpellier 0:0, Lille - Monaco 1:1, Guingamp - Bordeaux 2:1, Metz - Rennes 3:1, Nantes - Lorient 2:0, Sedan - Troyes 0:0.