Ostali sportovi

Hokej na ledu: Francuzi očekivano prejaki

Ivor Krapac • ponedjeljak, 15.04.2002.

Hrvatska hokejaška reprezentacija je na startu Svjetskog prvenstva Divizije I. (drugi jakosni "razred" SP-a), koje se održava u nizozemskom Eindhovenu, očekivano izgubila od Francuske. Favoriti su slavili s uvjerljivih 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) golovima Zwikela (2. minuta), Rozenthala (15.), Meuniera (34. i 43.), Grasa (43.) i Aimonetta (54., PP), uz privremeno izjednačenje Mate Mlađenovića u 12. minuti.

Danas u 16 sati našu reprezentaciju očekuje još jedna "nemoguća misija", utakmica protiv jake Bjelorusije. Dvoboj koji nam može donijeti opstanak je u srijedu protiv Koreje. Dan kasnije igramo s domaćinima, a na kraju, 20.4, protiv Kazakhstana...

Vezane vijesti

Ostali rezultati, 14.4.2002.: Kazakhstan - Nizozemska 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Bjelorusija - Koreja 12:1 (5:0, 3:1, 4:0).