Bundesliga: Bjelica strijelac, Borussiji i Bayeru samo bod

Davor Sajko • nedjelja, 17.02.2002.

Slika 1 od 1.

Iako je još prije sedam dana izgledalo da se Bayern više neće moći uključiti u borbu za ovogodišnji naslov prvaka, "kiksevi" vodeće dvije momčadi (Borussia (D) i Bayer) dalo je navijačima aktualnog njemačkog prvaka nadu da ipak do kraja prvenstva dođu do "Meisterschale". Bayern je u Freiburgu zahvaljujući pogocima Lizarazua i Elbera sve već riješio nakon prvih 45 minuta. U pobjedi svoje momčadi sudjelovao je Robert Kovač odigravši pri tome svih 90 minuta.

Derbi 23. kola u Dortmundu nije donio pobjednika. Borussija pod dirigentskom palicom Mathiasa Sammera imala je terensku premoć tijekom cijelog susreta što je rezultiralo brojnim neiskorištenim prilikama. Na suprotnoj strani Schalke je iskoristio jednu od svojih rijetkih prilika i došao do vodstva, međutim do kraja susreta Borussija je uspjela poravnati, ali ne i preokrenuti rezultat u svoju korist. Uz gubitak od dva boda, Borussija je ostala i bez svog jednog od svojih najačih igrača, Rosickog, koji će zbog petog žutog kartona morati pauzirati u sljedeće kolu.

Drugoplasirani Bayer je nesretno u "pomoć" suca Jansena ostao bez dva boda u posljednjoj minuti susreta. Dva puta su "Apotekari" imali vodstvo, ali je u 90. minuti, nakon dvojbenog jedanaesterca, s bijele točke Meggle St. Pauliju osigurao bod. U redovima Bayera igrala su dva hrvatska reprezentativca, Boris Živković cijeli susret te nesuđeni Hajdukovac Jurica Vranješ od 46. minute.

Kaiserslautern, još jedan od kandidata za naslov prvaka, pobjedom protiv Nürnberga smanjio je zaostatak za vodećima. Drugi pogodak za momčad s Betzenberga postigao je nekadašnji Osječanin, Nenad Bjelica u 70. minuti, a u igru je ušao u 52. minuti susreta. Kaiserslautern će također kao i Borussia u sljedećem kolu morati igrati bez jednog od ključnih igrača, Baslera.

"Zehcigari" su na Olympia stadionu razočarali svoje navijače pretrpjevši poraz od berlinske Herthe od 3:0. U redovima minhenske momčadi nije bilo Šukera niti Tapalovića, dok je na suprotnoj strani zaigrao mladi Šimunić.

Bez svog najboljeg strijelca Tomislava Marića Wolfsburg je potpuno druga momčad. Unatoč mnogobrojnim prilikama, "vučji napad" nije ni približno ubojit kao što je to slučaj kada je u igri Marić. Stuttgart je u obostrano slaboj predstavi došao zasluženo do sva tri boda, a Zvonimr Soldo je odigrao cijeli susret isto kao i Marino Biliškov u dresu gostujuće momčadi.

Energie se pobjedom u istočnonjemačkom derbiju protiv Hanse uspio odvojiti od dna tablice i opasne zone ispadanja iz elitnog društva. U glatkoj pobjedi od 3:0, na vratima je standardno dobro branio Tomislav Piplica, dok je Bruno Akrapović imao priliku odigrati cijeli susret.

Köln i dalje nezna za pogodak. Sad je to već čak 869. minuta bez pogotka za kelnskog prvoligaša i uz prikazanu igru najveći je kandidat za nastup u 2. Bundesligi sljedeće godine. U momčadi Werdera od 61. minute je zaigrao nekadašnji "pjesnik" Ivica Banović.

Sljedeće 24. kolo donosi novi derbi kada će se u Leverkusenu sastati Bayer i Borussija iz Dortmunda.

Rezultati: Borussia (D) - Schalke 1:1, St. Pauli - Bayer 2:2, Borussia (M) - Hamburger 2:1, Kaiserslautern - Nürnberg 2:1, 1860 München - Hertha 0:3, Stuttgart - Wolfsburg 2:1, Freiburg - Bayern 0:2, Köln - Werder 0:0, Energie - Hansa 3:0