Bundesliga: Bayern ispao iz utrke za naslov prvaka

Hrvoje Niče • ponedjeljak, 11.02.2002.

Slika 1 od 1.

U derbiju 22. kola Bundeslige, između Bayerna i Borussije iz Dortmunda, nije bilo pobjednika (1:1), no jedno je jasno - Bayern se prema svemu sudeći oprostio od borbe za prvaka Njemačke. Mršavi bod na Olimpijskom stadionu pred 55.000 gledatelja ostavlja minimalne izglede prvaku Europe za osvajanjem prvog mjesta u Ligi. Gosti su u izjednačenoj igri poveli u 78. minuti preko Amorosoa koji je zamijenio neučinkovitog Larsa Rickena.

Ta izmjena se pokazala dobrim potezom, no veselje je trajalo svega tri minute. Elber je nakon mnogo izglednih prilika ipak uspio zatresti mrežu Lehmanna, no nedovoljno za toliko potrebna sva tri boda. Od naših igrača nastupio je mlađi Kovač, Robert i nije zakazao u svojoj igri. Borussija je ovim bodom i dalje na prvom mjestu, dok će se Bavarci morati boriti za jednu od pozicija koja vodi u Ligu prvaka.

To je ujedno bio i jedini susret u cijeloj njemačkoj ligi gdje je bio neriješen rezultat, dok su na ostalim utakmicama pobijede odnijele domaće momčadi. Postignuto je ukupno 28 zgoditaka, a "apotekari" su bili najučinkovitiji. Čak pet puta po loptu u vlastitu mrežu morao je ići vratar Borussije (M) Stiel. Već nakon prvog poluvremena pitanje pobjednika bilo je riješeno. Ballack već u 9. minuti trese gostujuću mrežu, dok mu se na listi strijelaca u 17. minuti pridružuje suigrač Neuville. Schneider u 31. minuti povisuje vodstvo na 3:0, te se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Od 51. minute gosti ostaju bez Korella koji dobiva drugi žuti karton. Domaća ekipa je tu premoć kapitalizirala tek u 84. minuti preko Ramelowa, a "točku na i" stavio je Berbatov u 87. minuti. Tom pobjedom Bayer i dalje ostaje najveći konkurent ekipi iz Dortmunda, dok Borussiji (M) prijeti grčevita borba za opstankom. Naš Jurica Vranješ je u 85. minuti zamijenio Ballacka, no sumnjamo da će mu to popraviti raspoloženje.

Schalke je na domaćem terenu rezultatom 4:0 "uništio" St. Pauli, dok je identičnim rezultatom Hansa nadvisila Freiburga. Od ostalih momčadi za koje nastupaju naši nogometaši, pobjedu je zabilježila ekipa Marina Biliškova, Wolfsburg, nad Cottbusom (2:1). Ponte je dva puta tresao mrežu Piplice, u 12. i 24. minuti, dok su gosti smanjili vodstvo tek u 90. minuti preko da Silve. Biliškov je odigrao cijeli susret.

Klasnićev Werder je pobijedio Kaiserslauterna 1:0, pogotkom Ailtona u 51. minuti. Naš mladi reprezentativac je u 80. minuti zamijenio strijelca, dok mu suigrač, Banović nije nastupio. U gostujućoj momčadi Nenad Bjelica je u 68. minuti zamijenio vrlo lošeg Maria Baslera.

Soldin Stuttgar je poražen u Berlinu od Herthe 2:0, a strijelac je bio Marcelinho prvi put u 16. minuti savladao vratara Hildebranda, a isto mu je pošlo za nogom i u 37. minuti. Zvonimir Soldo je odigrao cijeli susret, no vrlo loše. Šukerov Munchen 1860, poražen je u Nurnbergu rezultatom 2:1, a naš reprezentativac je u 70. minuti zamijenio Gorlitza.

Rezultati: Hertha - Stuttgart 2:0, Bayer - Borussia (M) 5:0, Werder - Kaiserslautern 1:0, Schalke - St. Pauli 4:0, Bayern - Borussia (D) 1:1, Hansa - Freiburg 4:0, Wolfsburg - Energie 2:1, Nürnberg - 1860 München 2:1, Hamburger - Köln 4:0.