Bundesliga: Marić opet strijelac, Borussia (D) na čelu

Davor Sajko • nedjelja, 03.02.2002.

Slika 1 od 1.

Pobjedom na vlastitom stadionu protiv Bayer, Bayern se u posljednji trenutak uspio priključiti borbi za vrh. U derbiju kola između Bayerna i Bayera, slavili su Bavarci s 2:0. U pobjedničkoj momčadi je Robert Kovač odigrao svih 90 minuta isto kao i reprezentativni kolega Boris Živković u momčadi Bayera.

Iako su odigrali samo 1:1 protiv Wolfsburg, Borussija iz Dortmund je zasjela na čelnu poziciju njemačke Bundeslige. Vodstvo od treće minute, anulirao je pogotkom s bijele točke Tomislav Marić i time postigao svoj 10 ovosezonski pogodak te uz još trojicu igrača dijeli vodeću poziciju u poretku najboljih strijelaca. Uz Marića koji je odigrao cijeli susret, za Wolfsburg je također svih 90 minuta odigrao Marino Biliškov.

Stuttgart je zahvaljujući pogotku šest minuta prije kraja došao do tri boda na gostovanju u Bremenu protiv Werder. Zvonimir Soldo je odigrao cijeli susret. Hertha je nakon prošlogodišnjeg odličnog izdanja u ovoj sezoni pomalo razočarala svoje navijače "rasprodajom" bodova na svom stadionu. I ovog vikenda nije bilo drugačije kad su s Freiburgom odigrali 1:1. Šimunić je igrao prvo poluvrijeme, a zamijenjen je u 46. minuti kada je ušao strijelac izjendačujučeg pogotka za Herthu, Alves.

"Zehcigeri" su se s sjevera Njemačke u bavrsku prijestolnicu vratili bez bodova. U Hamburgu je bio bolji domaći HSV s 2:1, a "zehcigeri" mogu žaliti za bodovima s obzirom da je ostalo neskorišteno nekoliko odličnih prilika. Davor Šuker je odigrao cijelu utakmicu. Schalke je protiv Borussije iz Moenchengladbacha već od 49 sekunde susreta imao vodstvo, a rano su vodstvo do kraja susreta povećali na 2:0. Slađan Ašanin je imao priliku igrati cijeli susret.

Poraz Energia od Nürnberga s 2:0 približio je momčad iz Cottbusa ispadnaju iz elitnog razreda njemačkog nogometa. Još jedna odlična partija Tomislava Piplice nije mogla spasiti poraz Energie, već tek umanjila poraz. Uz Piplicu, priliku da se utopi u sivilu Energija imao je i Bruno Akrapović.

Rezultati: Hamburger - 1860 München 2:1, Schalke - Borussia (M) 2:0, Köln - Kaiserslautern 0:1 , Wolfsburg - Borussia (D) 1:1, Hertha - Freiburg 1:1, Nürnberg - Energie 2:0, Werder - Stuttgart 1:2, Hansa - St. Pauli 1:0, Bayern - Bayer 2:0.